پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 18 مهر 1400

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود. فردا 15 مهرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 18 مهر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 19 و 11 درجه است. نقشه های هواشناسی از افزایش دو تا سه درجه ای دمای هوا تا اواسط هفته خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به یازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 19 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (18 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (18 مهرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (19 مهر) با حداقل دمای 11 درجه و با حداکثر دمای 20 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (17 مهر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (18 مهرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (18 مهرماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

در بخش هایی از خراسان شمالی، خراسان رضوی و اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش پراکنده و گاهی وزش شدید باد پیش بینی می شود.

برای نوار شرقی کشور و همچنین در بخشی از استان های سمنان، یزد، اصفهان و کرمان وزش باد نسبتاً شدید و در منطقه ها مستعد وزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2025

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 18 مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 18 مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید