خاتمه مرمت و استحکام بخشی بستر پل تاریخی کشکان لرستان

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، از خاتمه مرحله نخست مرمت و استحکام بخشی پل تاریخی کشکان اطلاع داد.

خاتمه مرمت و استحکام بخشی بستر پل تاریخی کشکان لرستان

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش تور ایتالیا ارزان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع سیل فروردین ماه امسال و آسیب به بخشی از پل تاریخی کشکان، مرحله نخست مرمت و استحکام بخشی این بنای ارزشمند تاریخی انجام شد.

قاسمی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 3میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اضافه نمود: در این مرحله حدود 100متر از بستر این بنای تاریخی، استحکام بخشی و مقاوم سازی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: در ادامه طرح مرمت و استحکام بخشی پل تاریخی کشان در شهرستان چگنی، یک دیوار حفاظتی بزرگ به صورت یک کمربند حفاظتی را دورتادور این بنای ارزشمند تاریخی احداث خواهیم کرد تا از تخریب احتمالی بستر پل جلوگیری گردد.

پل تاریخی کشکان از بناهای باشکوه ایران و مربوط به دوره ساسانی در قرن چهارم هجری به شمار می رود که در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 553

به "خاتمه مرمت و استحکام بخشی بستر پل تاریخی کشکان لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه مرمت و استحکام بخشی بستر پل تاریخی کشکان لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید