هوشمندسازی شهرها موثرترین راه برای حفاظت از محیط زیست شهری

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران/یزد رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی یزد مقوله شهر هوشمند را نهضت حفاظت از محیط زیست در مدیریت شهری دانست و گفت: هوشمندسازی شهرها موثرترین راه حل برای حفاظت از محیط زیست شهری است.

هوشمندسازی شهرها موثرترین راه برای حفاظت از محیط زیست شهری

حمیدرضا قمی در حاشیه ویژه برنامه پاکسازی منظر طبیعی شهر شاهدیه که با حضور انجمن های محیط زیستی یزد و مدیران اجرایی این شهر انجام شد، در گفت وگو با خبرنگار تور ایتالیا ارزان، حراست از ظرفیت های زیست محیطی را برای تأمین سلامت فردی و عمومی ضروری دانست و اظهار کرد: حفظ و تقویت محیط زیست از جمله مهمترین و موثرترین راه چاره برای افزایش کیفیت زندگی شهری است.

وی با بیان این که تمام آیتم های شهر هوشمند در راستای بازگشت اصالت بشر برای نگهداری زندگی فردی و گروهی خود است، اضافه نمود: در حقیقت موضوع شهر هوشمند نهضت حفاظت از محیط زیست در مدیریت شهری است.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد تقویت حمل و نقل پاک، افزایش فضای سبز و استفاده از انرژی های پاک برای توسعه خدمات مختلف مدیریت شهری را از جمله مقوله های تعریف شده در شهر هوشمند دانست و گفت: زندگی شهرنشینی جدید با قوانین حفظ زمین و حراست از محیط زیست سازگار نیست و باید برای ساماندهی این معضل چاره ای اندیشید.

قمی با بیان این که پیش می شد تا سال 2030 جمعیت شهرنشین کشور به 85 درصد افزایش یابد، توضیح داد: هوشمندسازی شهرها راه چارهی جدی برای مدیریت شهرهای آینده کشور و همچنین موثرترین شیوه حفاظت از محیط زیست شهری است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان یزد در بخش دیگری از سخنان خود انتخاب شاهدیه برای پاکسازی منظر طبیعی را انتخابی بجا و شایسته دانست و اعلام کرد: این حضور عمومی در حقیقت اعلام حمایت از پاسداران منابع طبیعی و محیط زیست این شهر تاریخی است.

وی با اشاره به ضرورت حفاظت از ظرفیت های چند صد ساله میراث فرهنگی شهر شاهدیه نیز اعلام نمود: ما حق نداریم با معین خط جغرافیایی میراث فرهنگی این شهر که مطعلق به تمام بشریت هست را در اختیار عده ای قرار داده و نسبت به تخریب این مهم بی تفاوت باشیم. است.

قمی در انتها با بیان این که شورای اسلامی شهرستان یزد با تمام توان از ظرفیت های محیط زیستی و میراثی شاهدیه حمایت می نماید، گفت: حراست و نگهداری از باغات و بناهای تاریخی شاهدیه علاوه بر همت مسئولان به احساس مسئولیت شهروندان هم احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1236

به "هوشمندسازی شهرها موثرترین راه برای حفاظت از محیط زیست شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی شهرها موثرترین راه برای حفاظت از محیط زیست شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید