هر کس تسلا مدل 3 را هک کند یک تسلا جایزه می گیرد

ایلان ماسک در راستای دریافت باگ های امنیتی خودروهای تسلا مدل 3 وعده داده است که هر هکری بتواند نرم افزار این خودرو را هک کند، صاحب یک خودروی تسلا مدل 3 رایگان خواهد شد.

هر کس تسلا مدل 3 را هک کند یک تسلا جایزه می گیرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تسلا، شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) به منظور یافتن نواقص نرم افزار خودروی جدید خود یعنی تسلا مدل 3، یک رقابت عیب یابی راه می اندازد و به هر کسی که بتواند تسلا مدل 3 را هک کند یک خودروی رایگان هدیه می دهد.

اگر تا به حال نام مسابقه عیب یابی به گوش تان نخورده است، ممکن است تعجب کنید که چرا تسلا باید به کسی که خودرویش را هک کند، یک خودروی مجانی بدهد.

مزیت برگزاری چنین مسابقه ای قائم بر این اصل است که هیچ کس در بالا بردن امنیت خانه شما شایسته تر از یک دزد حرفه ای نیست، چرا که نواقص امنیتی را هویدا می نماید و می توان برای برطرف آنها کوشید.

به همین دلیل نیز تسلا به هکرها در ازای نشان دادن آسیب پذیری های نرم افزاری پاداش می دهد.

شرکت ها با این روش می توانند پیش از آن که دیر گردد با در معرض آزمایش قرار دادن سیستم های خود زیر دست هزاران کارشناس آماتور و حرفه ای، از نواقص نرم افزاری سیستم های خود مطلع شوند.

اولین مسابقه عیب یابی توسط شرکت نت اسکیپ(Netscape) در سال 1995 برگزار گردید.

در طول زمان، این کار ترویج یافت و هکرهای کلاه سفید به گزارش آسیب پذیری های نرم افزاری به شرکت های بزرگ ادامه می دهند.

کنفرانس هایی نظیر DefCon نیز برای آموزش شرکت های نرم افزاری در خصوص احتیاج به برگزاری چنین برنامه هایی برگزار گردیدند و خیلی زود شرکت ها آغاز به این کار کردند.

شرکت موزیلا فایرفاکس در سال 2004 مبلغ 500 دلار به هکرهای کلاه سفید پیشنهاد داد تا نواقص امنیتی این مرورگر را پیدا نمایند.

شرکت اپل هم در سال 2007 برای شناسایی آسیب پذیری های امنیتی در سیستم عامل macOS X فراخوان داد.

در سال 2010 نیز گوگل چنین برنامه ای را برای برطرف ایرادات برنامه های کاربردی وب و فیسبوک با پاداش حداقلی 500 دلار و بدون محدودیت برگزار کرد. این برنامه همچنان ادامه دارد و تاکنون گوگل بیش از 2 میلیون دلار به هکرهای کلاه سفید پرداخت نموده است.

در این میان تسلا بسیار سخاوتمندانه عمل می نماید. این شرکت تا به حال صدها هزار دلار به هکرها پرداخت نموده است و حالا هم جایزه را یک خودروی تسلا مدل 3 مشخص نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 7 خرداد 1398 شناسه مطلب: 171

به "هر کس تسلا مدل 3 را هک کند یک تسلا جایزه می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر کس تسلا مدل 3 را هک کند یک تسلا جایزه می گیرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید