ملی پوش اسکواش: کسب مدال آسیایی دور از دسترس نیست، افت رنکینگ داشتم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ملی پوش اسکواش گفت: در بازی های آسیایی جاکارتا جزو 16 نفر بودم و اگر برنامه ریزی داشته باشیم کسب مدال در بازی های آسیایی 2022 دور از دسترس نیست.

ملی پوش اسکواش: کسب مدال آسیایی دور از دسترس نیست، افت رنکینگ داشتم

علیرضا شاملی، ملی پوش اسکواش در گفت وگو با تور ایتالیا ارزان در مورد لغو مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود فروردین ماه به میزبانی کوالالامپور مالزی برگزار شود. از اواخر شهریورماه سال گذشته برای این مسابقات برنامه ریزی کرده و تمرین می کردیم. طبق برنامه پیش می رفتیم و قرار بود در اسفند سه هفته اردوی فشرده برای آمادگی بیش تر داشته باشیم که به دلیل کرونا اردوهای ما لغو شد و بعد از آن هم مسابقات لغو شد.

این دارنده مدال برنز تیمی قهرمانی آسیا افزود: در حال حاضر با توجه به همه گیر شدن کرونا همه مسابقات در جهان تا اطلاع ثانوی لغو شده است. تاریخ بعدی برگزاری مسابقات اعلام نشده و هنوز چیزی مشخص نیست. امیدوارم که هر چه زودتر ویروس کرونا تمام شود.

او در مورد مسابقات پیش روی خود در سال 99 گفت: مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات بین المللی برای ارتقای رنکینگ در برنامه داشتم. باید در چندین مسابقه بین المللی شرکت کنم تا بتوانم رنک جهانی خود را ارتقاء دهم. در حال حاضر در رتبه بندی ایران نفر اول و در رتبه بندی جهان در رده 360 هستم. بهترین رتبه ام در رده بندی جهان 162 بود اما چند وقتی است که در مسابقات شرکت نکردم و رنکینگ من کمی افت کرده است.

شاملی درباره بازی های آسیایی نیز گفت: هر کشور در بازی های آسیایی دو سهمیه در اسکواش دارد. ظاهرا تاریخ بازی های آسیایی تغییری نخواهد داشت و همه چی خوب پیش خواهد رفت. در بازی های آسیایی جاکارتا جزو 16 نفر بودم و فاصله چندانی ندارم. اگر در این دو سال برنامه ریزی داشته باشیم کسب مدال برای ما دور از دسترس نیست.

دارنده دو مدال قهرمانی جوانان آسیا گفت: من سه مدال آسیایی دو مدال در رده جوانان و یک مدال تیمی در بزرگسالان دارم. در دوره قبل قهرمانی آسیا کره جنوبی توانستیم مدال برنز تیمی را کسب کنیم. با این مدال مجوز حصور در بازی های آسیایی را کسب کردیم. البته در بازی های آسیایی در بخش تیمی شرکت نکردیم و تنها در بخش انفرادی مسابقه دادیم.

وی در انتها گفت: امیدوارم هر چه زودتر این شرایط تمام شود و همه به کار، زندگی و تمرین برگردند. برای همه آرزوی سلامتی دارم و ان شاالله هر چه زودتر ویروس کرونا هم تحت کنترل درآید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1134

به "ملی پوش اسکواش: کسب مدال آسیایی دور از دسترس نیست، افت رنکینگ داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش اسکواش: کسب مدال آسیایی دور از دسترس نیست، افت رنکینگ داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید