تور ارزان ارمنستان: علی اف: تمام اسطوره های ارمنستان در 44 روز بر باد رفت

به گزارش تور ایتالیا ارزان، الهام علی اف رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان در یک مصاحبه ضمن تاکید بر شکست سنگین روانی ارمنستان در نبرد با این کشور، تاکید نمود که کنترل کامل منطقه لاچین در اختیار باکو است.

تور ارزان ارمنستان: علی اف: تمام اسطوره های ارمنستان در 44 روز بر باد رفت

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه (دیروز) در مصاحبه با رسانه های داخلی این کشور گفت، تمام اسطوره هایی ارمنستان در عرض 44 روز بر باد رفت.

به نوشته خبرگزاری آذرتاج الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در بخشی از این مصاحبه در زمینه روینمودهای ارمنستان گفت: گرایش های انتقام جویانه در ارمنستان نه تنها به وسیله مقامات دولت سابق، بلکه به وسیله مقامات کنونی این کشور نیز به نمایش گذاشته می گردد. زیرا اولاً همانطور که گفتم در دوران پس از جنگ شاهد تحریکات نظامی بودیم و چندین بار از این دست کوشش ها صورت گرفت و ممکن است در آینده نیز چنین اقداماتی انجام گردد.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان با تاکید بر اینکه رهبری و جامعه ارمنستان در مجموع هنوز از شکست در جنگ دوم قره باغ بهبود نیافته اند، گفت: آنها به قدری از نظر روانی ضربه خورده اند که تمام پایه های ایدئولوژیک آنها در هم شکسته است. به عبارت دیگر، تمام اسطوره هایی که آنها ابداع نموده و به آنها اعتقاد داشته اند، به باد رفته است. ما آن را در عرض 44 روز نشان دادیم. چنین تمایلاتی در جامعه ارمنستان وجود دارد و هر دولتی باید افکار عمومی را در نظر بگیرد. بنابراین، چنین تمایلاتی ادامه خواهد یافت.

وی در بخش دیگر این مصاحبه گفت که هیچ سنگ قبر و کلیسایی در منطقه هادروت تخریب نشده است.

علی اف در زمینه لاچین نیز گفت که این منطقه تحت کنترل کامل جمهوری آذربایجان است و نیروهای این کشور قادرند هر خودرویی را در آنجا متوقف نمایند.

علی اف در حالی این سخنان را بیان نمود که بعد از فعل و انفعال های تازه نظامی در خطوط مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، مقام های ارشد اتحادیه اروپا بر ضرورت دوری از درگیری و تشدید تنش بین باکو و ایروان تاکید کردند.

پیتر استانو سخنگوی ارشد روابط خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در توییتی نوشت: آخرین تیراندازی در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان با کشته ها و مجروحان گزارش شده و ضرورت فاصله گیری نیروها از درگیری و اقدامات اعتمادسازی را تایید می نماید.

تویوو کلار نماینده ویژه اتحادیه اروپا در قفقاز جنوبی و در گرجستان، نیز نگرانی عمیق خود را در خصوص گزارش های مربوط به حوادث و تلفات مجدد در مرز با کو وایروان ابراز کرد و گفت، برای طرفین مهم است که تنش زدایی و از مکانیسم های موجود استفاده کامل نمایند، به ویژه خط تلفن میان وزارت های دفاع که تحت نظارت اتحادیه اروپا در نوامبر 2021 ایجاد شد. اتحادیه اروپا آماده همکاری برای اجتناب از درگیری و معین مرزها است.

در پی اعلام کشته شدن یک سرباز جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی کلبجر، وزارت دفاع ارمنستان از تلفات این کشور طی درگیری مرزی روز گذشته اطلاع داد. منابع رسانه ای در ارمنستان روز چهارشنبه از توضیحات وزارت دفاع این کشور درباره درگیری های روز گذشته مرزی با ارتش جمهوری آذربایجان اطلاع دادند. ارتش ارمنستان در پی درگیری های شدید یازدهم ژانویه (سه شنبه 21 دی ماه) با ارتش جمهوری آذربایجان، جسد یکی دیگر از سربازان ارمنستانی را پیدا کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2113

به "تور ارزان ارمنستان: علی اف: تمام اسطوره های ارمنستان در 44 روز بر باد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: علی اف: تمام اسطوره های ارمنستان در 44 روز بر باد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید