زنی که به پیاده روی رفته بود، به طور تصادفی گنج بزرگ 900 ساله ای را کشف کرد!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، در خصوص کوشش برای ورزش و پیاده روی مردد هستید و نمی توانید این عادت خوب را در خود نهادینه کنید؟!

زنی که به پیاده روی رفته بود، به طور تصادفی گنج بزرگ 900 ساله ای را کشف کرد!

مورد اخیر زنی در جمهوری چک شاید نظرتان را عوض کند. او یک روز برای پیاده روی بیرون رفت و به طور تصادفی گنجینه ای با بیش از 2150 سکه نقره با قدمت بیش از 900 سکه پیدا کرد.

فیلیپ ولیمسکی، باستان شناس آموزشگاه علوم جمهوری چک در پراگ، در بیانیه ای که از چک اصلی ترجمه شده ، به این داستان اشاره نموده.

او شرح داده که گنج سکه های نقره اندازه بسیار زیادی است که پیدا کردن آن به وسیله یک شخص واجد به صورت تصادفی، بسیار عجیب است.

چرا چنین گنجی برای 900 سال پنهان مانده بود؟ کارشناسان موزه نقره چک و انستیتوی باستان شناسی پراگ در آموزشگاه علوم جمهوری چک چند نظریه دارند: آن ها می گویند ممکن است در اصل این گنج دستمزد سربازان بوده باشد یا حتی نوعی غنیمت جنگی بوده باشد. در حالی که اکنون پراگ اکنون شهر زیبای توزیستی است، اما اوضاع در مرکز چک همواره این طور نبوده.

در واقع، یک هزار سال پیش در زمان ضرب سکه ها در زمان هاندان پریمیسل ، پراگ کانون یک آشفتگی و دعوای خاندان های بزرگ بود. در آن موقع در کشور بین اعضای سلسله پرمیسل در خصوص تاج و تخت پراگ اختلافاتی وجود داشت.

سکه های در گلدان های سرامیکی بودند، اما پس از 9 قرن استفاده از زمین، از جمله شخم زدن، تنها پایه آنها دست نخورده به جای مانده بود. این گنج بزرگ ترین مجموعه سکه های اوایل قرون وسطی را نشان می دهد که تا به امروز در این منطقه یافت شده که شامل سکه ها ضرب شده حداقل سه پادشاه قرن یازدهم و دوازدهم است.

سکه ها اکنون در حال پردازش هستند و کارشناسان امیدوارند تا تابستان 2025 در معرض دید عموم قرار گیرند. مدیر موزه نقره چک کی گوید که پس از تمیز کردن سکه ها و ترمیم و عکاسی از آن ها برای انتشار و اهداف تبلیغاتی و تهیه کاتالوگ آنها به نمایش گذاشته شوند.

با تجزیه و تحلیل دقیق تر از سکه ها، کارشناسان باید امیدوار باشند که نه تنها بتوانند بفهمند چه کسی آن ها را ضرب نموده، بلکه در کجا این کار را انجام داده است. چرا که نقره ای که برای ضرب سکه ها استفاده می گردد را می توان به وسیله عناصری که در آلیاژ نیز یافت می گردد تا مکان دقیقی استخراج فلز ردیابی کرد.

در قرون وسطی، در این منطقه، حدود یک سوم کل نقره اروپا به دست می آمد. به احتمال زیاد سکه ها در ضرابخانه پراگ از نقره ای که در آن موقع به بوهم وارد می شد ضرب شده است.

به هر حال، نتیجه هر چه که باشد، کارشناسان بر این باورند که این کشف یکی از بزرگترین یافته های دهه گذشته است.

برترین بخش برای زن خوش شانسی که آن ها را کشف نموده این است که او حدود 10 درصد از ارزش آنها را به صورت قانونی صاحب خواهد شد. پاداش خوبی برای یک روز پیاده روی!

منبع: یک پزشک
انتشار: 14 خرداد 1403 بروزرسانی: 14 خرداد 1403 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2499

به "زنی که به پیاده روی رفته بود، به طور تصادفی گنج بزرگ 900 ساله ای را کشف کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنی که به پیاده روی رفته بود، به طور تصادفی گنج بزرگ 900 ساله ای را کشف کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید