دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ ترین چشمه آب گرم دنیا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بزرگ ترین چشمه آب گرم دنیا در دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند واقع شده است. گرمای این چشمه به قدری است که بخار ناشی از آن در هوای اطراف دیده می گردد.

دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ ترین چشمه آب گرم دنیا

چشمه آب گرم فرایینگ پن در نیوزیلند مانند سایر چشمه های آب گرم مواد معدنی دارد که بسیار مفید است ولی تفاوت بزرگی میان این چشمه با سایر چشمه های دیگر وجود دارد. چشمه آب گرم فرایینگ پن بزرگ ترین چشمه آب گرم جهان است که مساحت آن چیزی برابر با 7 زمین فوتبال است! در هر لحظه آب در داخل چشمه می جوشد و بخار ناشی از آن فضای اطراف دریاچه را پوشانده است.

شاید دلیل نام گذاری این دریاچه بی ارتباط به شرایط خاص آن نداشته باشد. معادل فارسی نام این دریاچه ماهیتابه داغ است. همان طور که اشاره شد این دریاچه بزرگ ترین چشمه آب گرم طبیعی جهان را دارد و در دره آتش فشان وایمنگو قرار گرفته است.

مساحت زیاد این چشمه آب گرم باعث شده تا هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به تماشا آن بیایند، این چشمه آب گرم شبیه به بزرگ ترین استخری است که تا به حال دیده اید. قطر چشمه آب گرم فرایینگ پن 38000 مترمربع است.

چشمه آب گرم فرایینگ پن محل مناسبی برای شنا کردن نیست، شما نمی توانید در آب این چشمه شنا کنید و شاید بتوانید چند دقیقه ای در آن بایستید چون دمای آب این چشمه 60 درجه سانتی گراد است، از لیوان قهوه شما هم داغ تر است!

در سال 1886 زمین لرزه ای در منطقه روتورئا نیوزیلند رخ داد که منجر به بزرگ ترین فوران آتش فشان این کشور شد و در شکل گیری چشمه های آب گرم این منطقه تاثیر داشت. فوران دیگری در سال 1917 رخ داد که این فوران آتش فشان چشمه آب گرم فرایینگ پن را به شکل امروزی اش درآورد.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2214

به "دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ ترین چشمه آب گرم دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ ترین چشمه آب گرم دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید