تور ارزان آلمان: حمل و نقل عمومی در برلین (قسمت دوم)

به گزارش تور ایتالیا ارزان، از جمله شهرهای بزرگ و مرکز کشور آلمان، برلین است که دارای سیستم حمل و نقل عمومی وسیعی است که با اطلاع از سیستم حمل و نقل می توانید بهتر در این شهر زیبا تردد کنید. با خبرنگاران همراه باشید.

تور ارزان آلمان: حمل و نقل عمومی در برلین (قسمت دوم)

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

از شهرهای مهم آلمان که دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی متفاوتی است برلین نام دارد. این شهر به خاطر قرار گرفتن در جنگ های هیتلر و نازی ها دارای قسمت های تاریخی و تماشای های بسیاری است که مورد توجه گردشگران و مردم است. برای تماشا مکان های تفریحی و تاریخی برلین شما می توانید با استفاده از حمل و نقل عمومی شهری و آشنایی با این سیستم در سریع ترین زمان به مکان های مورد نظر خود بروید. حمل و نقل عمومی در برلین برای مسافران و گردشگران دسترسی ها و امکانات متفاوتی را فراهم نموده است تا بتوانند سفری خوش را تجربه نمایند.

خطوط زیرزمینی شرق به غرب

U-Bahn U1

خط فرعی معروف U1 منطقه فریدرایشسهاین-کرویتسبرگ از بخش غربی، برلین را به کورفورستندام متصل می نماید. ایستگاه ورشور استراب در کرایوزبرگ به ایستگاه یوهلندستراب در منطقه شارلوتنبورگ برلین متصل می گردد. بخش شرقی این راستا در بالای زمین ساخته شده که قدیمی ترین شبکه U-Bahn برلین است. عبور از پل ابربائومیک یک تجربه ویژه حساب می گردد.

خط U-Bahn U2

خط مترو U2 بین ایستگاه های روهلن در قسمت غربی برلین و پاکو در شمال شرقی قرار گرفته است. در طول سفر، خط U2 از مرکز شهر عبور می نماید. ایستگاه های مهم این خط عبارتند از: استادیوم المپیک برلین، ایستگاه باغ وحش برلین، پوتسدامر پلاتس، استادیمیت، الکساندر پلاتسو و شونهاسر الی.

خط U-Bahn U7

با طول حدود 32 کیلومتر و 40 ایستگاه، U7 طولانی ترین راستا شبکه مترو برلین است. این خط از شهر برلین عبور نموده و منطقه غربی اسپاندو را به روودو، منطقه ای از نواخلن جنوب شرقی، متصل می نماید. این خط از، ولسوالی های شارلوتنبورگ، شونبرگ، کروزبرگ و نئولولن عبور می نماید.

خطوط زیرزمینی شمال- جنوب

خط U-Bahn U6

خط مترو U6 بین تگل در شمال برلین و ماریندورف در منطقه تمپلهوف - شونبرگ جنوبی واقع شده است. ایستگاه های مهم و ایستگاه های مهم اتصالی عبارتند از: فرندچاسترب، استامیت، مهرینقدم و فرودگاه تمپل هوف.

خط U-Bahn U8

یکی دیگر از راستاهای شمال- جنوب، خط مترو U8 است. این خط، رودخانه ویتناو در منطقه شمال غربی رینیکندورف را به وسیله ایستگاه های گزوندبرونن، الکساندر پلاتسو و کوتبسر تور به هرمنستراس در ناحیه جنوبی نئولولن متصل می نماید.

خط U-Bahn U9

خط زیرزمینی U9، اسلور استراب را به منطقه استگلیز متصل می نماید. این خط در راستا خود از تیرگارتن و منطقه ها غربی مرکز شهر برلین از جمله کورفستاندم و ایستگاه باغ وحش برلین عبور می نماید.

اتوبوس ها و خطوط اتوبوس

خدمات حمل و نقل اتوبوس شهری برلین به وسیله چند خط اتوبوس رانی عمومی BVG ارائه می گردد. این خطوط، راستاهایی را که به وسیله دیگر سیستم های حمل و نقل عمومی پوشش داده نمی شوند، پوشش می دهند. یکی از ویژگی خاص برلین، اتوبوس های دوبلکس آن است که طبقه بالای آن برای تماشای منظره ها، پیشنهاد می گردد.

خطوط روزانه

در طول روز، خطوط 100 تا 399 اتوبوس، حومه شهر را به ایستگاه های S-Bahn و U-Bahn متصل می نمایند.

اتوبوس های مترو

اتوبوس های خط های M11 تا M85 که مخصوص مترو هستند، هفت روز هفته به صورت 24 ساعته و با فاصله 10 دقیقه ای به ارائه خدمات می پردازند.

اتوبوس های شبانه

اتوبوس های شب با نماد N مشخص بوده و تمام طول شب مشغول خدمات رسانی هستند. خطوط اتوبوس شبانه N1 تا N9، از دوشنبه تا آدینه شب جایگزین خطوط N1 تا U-Bahn U9 می شوند. دیگر اتوبوس های شبانه، N10 تا N97، جایگزین مهم ترین خطوط روزانه هستند.

واگن های برقی (تراموا، مترو) و متروترام

خطوط تراموا، توسعه یافته شبکه راستاهای U-Bahn هستند، بیش از 20 خط ترامو در برلین وجود دارد که عمدتا در بخش شرقی شهر واقع شده اند. خطوط متروترام اغلب از واگن های برقی (تراموا) معمولی استفاده می نمایند.

جدول زمانی و بلیط ها

بلیط ها

تراموا و متروترام در برلین به وسیله شرکت ورکشبتریب برلین BVG اداره می شوند و متعلق به انجمن حمل و نقل برلین- براندنبورگ VBB هستند. بنابراین بلیط های U-Bahn برای سفر با اتوبوس، S-Bahn، تراموا و بالعکس معتبر است. دستگاه های بلیط فروشی در داخل تراموا قرار دارند، اما می توان بلیط ها را از دستگاه های بلیط فروشی مربوط به S- و U-Bahn یا باجه های بلیط فروشی ایستگاه های بزرگ خریداری کرد.

جدول زمانی

خطوط تراموا و متروترام دارای جدول های زمانی مختلفی هستند. علاوه بر این، خطوط متروترام در طول شب حتی در روزهای تعطیل آخر هفته فعالیت می نمایند.

متروترام

BVG متروترام دارای نه خط (1 تا 17) است که با 13 خط تراموا (12 تا 68) تکمیل می گردد. خطوط متروترام با علامت M مشخص می شوند. در روز، حداقل هر 10 دقیقه قطار به ایستگاه های این خطوط می رسد. در شب (از 30 دقیقه بامداد) قطارها با فواصل 30 دقیقه ای به ایستگاه ها می رسند.

تاکسی: شماره تلفن، هزینه ها، قوانین

حدود 7500 تاکسی در جاده های برلین مشغول فعالیت هستند. تاکسی ها را می توان با صدا زدن در ایستگاه ها یا تلفن زدن در اختیار گرفت. در منطقه ها شهری، مشخص قیمت ممنوع است، مبلغ پرداختی به وسیله تاکسی متر محاسبه می گردد.

شماره تلفن بزرگ ترین شرکت های تاکسی رانی:

 • 44 33 22 Taxi Funk Berlin
 • 26 10 26 Funk Taxi Berlin
 • 26 30 00 Quality Taxi
 • 21 01 01 Würfelfunk
 • 21 02 02 City Funk

تالیکسو (تاکسی های برلین)، تاکسی ها و لیموزین های خود را برای رفتن به فرودگاه ها، انتخاب هتل ها و سفرهای درون شهری در اختیار شما قرار می دهند.

تاکسی ها و هزینه ها

برلین تعرفه های اجباری برای همه تاکسی ها به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته اعمال می نماید. مسافرین در منطقه ها شهری هزینه را با توجه به تاکسی متر به راننده پرداخت می نمایند. توافق مسافرین با راننده بر سر قیمت، تنها برای سفرهای خارج شهری (به غیر از فرودگاه شوئنفلد) مجاز است.

نرخ های ثابت

 • نرخ پایه: 3.90 یورو
 • نرخ هر کیلومتر: 2.00 یورو
 • نرخ هر کیلومتر از کیلومتر هفتم: 1.50 یورو
 • نرخ انتظار: 30 یورو برای یک ساعت (بعلاوه مدت زمان انتظار مربوط به ترافیک هم محاسبه می گردد)

نرخ فاصله های کوتاه

اگر تاکسی در خیابان اجاره گردد، هزینه ها براساس نرخ فاصله های کوتاه محاسبه می گردد. تا دو کیلومتر، نرخ ثابت پنج یورو است. نرخ فاصله کوتاه برای تاکسی های تلفنی یا تاکسی هایی که از ایستگاه تاکسی اجاره شده اند، اعمال نمی گردد.

کرایه اضافی

 • 5 یورو به ازای هر نفر، در یک گروه پنج نفره یا بیشتر در تاکسی های بزرگ.
 • یک یورو برای هر چمدان بزرگ.
 • 0.50 یورو اضافی برای کسانی که از فرودگاه تگل سوار می شوند.

انواع بلیط موجود برای شهر تا فرودگاه

تاکسی تا فرودگاه شونفلد:

 • از غرب شهر (ایستگاه باغ وحش) : حدود 45 یورو
 • از شرق شهر (الکساندر پلاتس): حدود 43 یورو

تاکسی تا فرودگاه تگل:

 • از غرب شهر (ایستگاه باغ وحش): حدود 21 یورو
 • از شرق شهر (الکساندر پلاتس): حدود 25 یورو

نحوه پرداخت به رانندگان تاکسی

مسافران می توانند کرایه تاکسی را به صورت نقدی یا کارت های خرید و کارت های اعتباری پرداخت نمایند. لطفاً توجه داشته باشید که رانندگان تاکسی موظف به قبول همه نوع کارت نیستند، بنابراین بهتر است که هزینه تاکسی را به صورت نقدی بپردازید. هنگام پرداخت هزینه ها به صورت غیر نقدی، ممکن است از مسافرین کارت شناسایی درخواست گردد.

حقوق و مقررات در یک تاکسی

راستا:

راننده تاکسی موظف است که کوتاه ترین و به تبع آن مقرون به صرفه ترین راستا را انتخاب کند، مگر آنکه مسافر موافقت کند که از راستا دیگری بروند.

انتخاب آزادانه تاکسی:

مسافران آزادند تا هر تاکسی موجود در ایستگاه تاکسی انتخاب نمایند. انتخاب اولین تاکسی هر خط بهتر است زیرا بیشترین انتظار را کشیده است.

انتخاب آزادانه جایگاه:

مسافران می توانند جایگاه جلو یا جایگاه عقب را برای نشستن انتخاب نمایند.

ممنوعیت سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن در تاکسی برای رانندگان و مسافران ممنوع است.

تعهد به جابه جایی:

راننده تاکسی موظف است تا مسافر را به هر مکان دلخواه او، به شرط اینکه در محدوده شهری باشد (از جمله فرودگاه شوئنفلد) برساند.

رسید پرداخت:

مسافران حق دریافت یک رسید برای پرداختی های خود دارند.

منبع: کجارو / berlin.de
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2145

به "تور ارزان آلمان: حمل و نقل عمومی در برلین (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: حمل و نقل عمومی در برلین (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید