جزیره گیاروس یونان بهشتی برای غواصان

به گزارش تور ایتالیا ارزان، جزیره گیاروس یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان برای علاقه‎‌مندان به غواصی در کشور یونان به شمار می‌رود. یونان یکی از کشورهایی است که جزیره‌های بیشماری داشته که تعداد آن به 6 هزار عدد نیز می‌رسد.

جزیره گیاروس یونان بهشتی برای غواصان

جزیره گیاروس در یونان، سال‌ها قبل یک اردوگاه کار اجباری و زندان بوده است و در حال حاضر متروکه است. این جزیره زیستگاه فک‌های راهب مدیترانه‌ای می‌باشد که پراهمیت هستند. علاوه بر این می‌توان از این جزیره برای غواصی استفاده نمود.

در زمان‌های رومیان، این جزیره محل تبعیدی‌ها بوده است و چندین نویسنده رومی از آن به عنوان جزیره ویرانی، یاد کرده‌اند. در طی سال‌های 1326 تا 1352 حدود 22 هزار نفر در این جزیره زندانی بودند یا تبعید شدند. کارشناسان اعلام کردند که در حقیقت این جزیره اردوگاه کار اجباری بوده و یک زندان نبوده است.

این جزیره محل زندگی اجتماع بزرگی از فک‌های راهب مدیترانه است و اهمیت زیست محیطی بالایی دارد. از آنجا که این جزیره سال‌هاست خالی از فعالیت انسانی است بسیاری از پرندگان و حیوانات به آن پناه آورده‌اند. هم‌چنین موقعیت و چشم‌انداز بی‌نظیر این جزیره برای غواصان بسیار وسوسه‌انگیز می‎باشد و می‌تواند برای گردشگران و دوستداران طبیعت بسیار پرشور و هیجان است. در تور یونان به غیر از این جزیره برای غواصی می‌توانید به بازدید دیگر جزایر کشور یونان بروید.

در این جزیره همچنان آثار دوران استبداد و فعالیت‌های ارتش نیروی دریایی به چشم می‌خورد و اقدامی برای تخلیه آن‌ها تا به حال صورت نگرفته است. در حالی که باید کارهایی مقدماتی اجام گیرد تا گردشگران بتوانند به این جزیره به راحتی وارد شوند. 

پس از سال 1378 این جزیره در یونان را به عنوان یک آثار تاریخی معرفی نمودند. در حال حاضر جزیره خالی از سکنه است و دولت آن را به حال خود رها کرده است. چندین پروژه احیاسازی جزیره مطرح شد اما هیچ کدام رسما تایید نشدند.

انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 837

به "جزیره گیاروس یونان بهشتی برای غواصان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره گیاروس یونان بهشتی برای غواصان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید