جزئیات برگزاری سفرهای یک روزه برای دانش آموزان

به گزارش تور ایتالیا ارزان، عباس مهاجر در این باره اظهار کرد: باورمان این است که اردو به عنوان یک فضای نشاط انگیز و امید آفرین باید به یک جریان در آموزش و پرورش تبدیل گردد.

جزئیات برگزاری سفرهای یک روزه برای دانش آموزان

وی اضافه نمود: اکنون باید قبول کنیم که اندازه برگزاری اردوها کم است؛ اینکه یک مدرسه یک یا دو اردو در سال برگزار کند، کافی نیست.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه ما برای اینکه بتوانیم با توجه به امکانات و بضاعت مان، اردوهای دانش آموزی را تبدیل به یک جریان فرهنگی قدرتمند کنیم، برنامه سفرهای تربیتی یک روزه را طراحی و دنبال می کنیم اظهار کرد: دراین زمینه چند اقدام را مدنظر داریم از جمله اینکه از هر مدرسه یک گروه را انتخاب خواهیم کرد، پنج تا 10 نفر از بچه ها را درباره گردشگری، اردو، سفرهای تربیتی، اردوهای علمی، هنری و ورزشی آموزش می دهیم و اینها سفیران ما در مدرسه می شوند.

مهاجر اضافه نمود: اینها با مسئولان و بچه ها هماهنگ شده و در برگزاری اردوهای مختلف یاری می نمایند. این سفیران اردویی، خودشان توانمندی برگزاری اردوها را پیدا خواهند کرد و مبلغ سفرهای تربیتی می شوند.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر باید زیرساخت های برگزاری اردوها را ارتقاء دهیم اظهار کرد: به عنوان مثال اردوگاه های ما از نظر فضا و نشاط آفرینی باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند که در دستورکار است و از سال جاری برنامه ای را شروع کردیم که بر اساس آن اردوگاه های استانی و کشوری را از نظر فضا مجذوب نماینده و پرنشاط کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2352

به "جزئیات برگزاری سفرهای یک روزه برای دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری سفرهای یک روزه برای دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید