جاهای دیدنی کوش آداسی که نباید از دست داد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مخصوصا اگر تابستان باشد و دل تان یک آب تنی بخواهد. شهر بندری آن با آفتاب درخشان، دریای آبی و مراکز تفریحی بزرگ به یکی از مقصدهای مهم گردشگری ترکیه است. ما در خبرنگاران برترین جاهای دیدنی کوش آداسی را دور هم جمع نموده ایم و به شما پیشنهاد می دهیم.

جاهای دیدنی کوش آداسی که نباید از دست داد

کدام جاهای دیدنی کوش آداسی را نباید از دست داد؟

کوش آداسی از منطقه ها گردشگری پرطرفدار ترکیه

کوتاه ترین پاسخ به این پرسش، همه جاهای دیدنی کوش آداسی را نباید از دست داد. یکی از دلایل معروفیت کوش آداسی بازارهای ارزانش است. به علاوه، هتل های درجه یک در منطقه های ساحلی و منظرهی رو به بندر، دریا و ساحل های عالی از دیگر جاذبه های منحصربه فردش است.

در یک کلام کوش آداسی فقط یک منطقه ساحلی معمولی نیست، منطقه آیدین و کوش آداسی در کنار آثار تاریخی بزرگی همانند پریه نه (Priene) و جاذبه طبیعی مثل Dilek Peninsula قرار گرفته است که مقصدهای گردشگری بسیار زیبا هستند. منطقه های که حتی آفتاب دوست ترین آفتاب گیرها را راضی می نماید تا یک روز به ساحل نروند و به جای آن رهسپار دیگر جاهای دیدنی کوش آداسی بشوند.

جزیره کبوتر ، زیباترین ساحل کوش آداسی

برترین ساحل کوش آداسی | Pigeon Island

کمی آن طرف تر از بندر کوش آداسی، یک راه 350 متری شما را به جزیره کبوتر می رساند. این جزیره متعلق به سده 13 میلادی و امپراتوری بیزانس یا روم شرقی است و قسمتی از باروی بندری شان بوده است. این جزیره بعدها به خانه دزدان دریایی تبدیل و باروی خارجی جزیره در سده نوزدهم میلادی به آن اضافه شده است. ساحل کوش آداسی در جزیره کوبرتر استثنایی است. حتی رنگ آب آن هم در نوع خود بی نظیر است. رنگ دریا در جزیره کبوتر میان آبی و سبز که در نوسان است و تنها با نگاه کردن به آن به رویاهای باورنکردنی می روید.

جزیره کبوتر مکانی بسیار مناسب ساحل کوش آداسی برای پیاده روی کنار دریاست و یک کافه دل انگیز در آن وجود دارد که لذت ماندن در این جا را دوچندان می نماید. پیشنهادمان این است که غروب خورشید را از جزیره کبوتر به دیدن بنشینید.

منطقه بندر ، تجربه ملاقات از بندر ترکی

جاهای دیدنی کوش آداسی | Harbor Area

بیش تر جاذبه های گردشگری کوش آداسی در منطقه بندریش هستند. یکی از آن ها کاروانسرایی ست که به دست مهمت پاشا در 1618 ساخته شده است. در سمت جنوب غربی، هنوز می توان چندتایی از خانه های سنتی این منطقه را که پوششی نیمه چوبی دارند و متعلق به قرن نوزدهم هستند، دید.

دیوار شهر قدیمی، موسوم به دروازه جنوبی، هنوز به خوبی به جای مانده است. همین طور محوطه بازار که در همین منطقه قرار گرفته است پر از سوغاتی های ترکی است و درست از روبروی اسکله بندر آغاز می گردد.

پری ین ، معبدی جامانده از پریان رومی

Priene از منطقه ها باستانی مربوط به یونان باستان و دوره هلنی در کوش آداسی

پری ین یک شهر باستانی در 40 کیلومتری کوش آداسی است که از دوران هلنی، دوران معماری یونان باستان، به جا مانده است. منظره کوهستان ها و ویرانه های این شهر، پری ین را به یکی از زیباترین جاهای دیدنی کوش آداسی تبدیل نموده است. این بندر باستانی در سال های 300 تا 45 قبل از میلادی رونق داشته است، اما حالا آن نقش گذشته را به خاطر آمد و رفت گردشگر ها دوباره به دست آورده؛ چراکه پری ین یکی از برترین مکان ها برای عکاسی شماست.

یکی از مهم ترین جاذبه های پری ین، معبد آتناست که معماری به شیوه یونیایی (یکی از شیوه های معماری یونان باستان) آن را یکی از مجذوب کننده ترین جاهای دیدنی کوش آداسی نموده است. در کنار این معبد، تئاتری با ظرفیت 5 هزار و 500 نفر، شما را مجذوب و خیره خواهد ساخت. پری ینه یک مقصد گردشگری بی نظیر است، علی الخصوص اگر به ملیتوس هم سر بزنید.

میلتوس ، تئاتر باستانی کوش آداسی

Miletus از آثار به جا مانده از دوره روم باستان در کوش آداسی

مثل پری ین، میلتوس یکی دیگر از شهرهای بندری دوره هلنی در 62 کیلومتری کوش آداسی است. این بندر تا دوره سلجوقیان و قرن چهاردهم فعال بوده است. این به معنی آن است که بقایای این شهر ترکیبی از دوره های مختلف تاریخی ست. بنای تئاتری باستانی با 15 هزار نفر ظرفیت در این شهر، یک منظره فوق العاده برای تان فراهم می نماید. این تئاتر در دوره یونان باستان ساخته شده بود، اما به وسیله رومی ها دوباره بازسازی شد.

دقیقاً پشت تئاتر می توانید برج و باروهای بیزانسی و دروازه شرقی معبد آپولو را دید. کاروانسرای سلجوقی و حمام های باستانی از دیگر جاذبه های این شهر است.

دیدیما ، یکی از تنها معابد دلفی دنیا

جاهای دیدنی کوش آداسی | Didyma

از دیگر جاهای دیدنی کوش آداسی دیدیما است که در 77 کیلومتری جنوب کوش آداسی قرار گرفته است. دیدما یک مرکز مذهبی ست که خانه دیدیمای و دومین معبد بزرگ دنیا باستان است. معبد دیدما بعد از معبد دلفی مهم ترین معبد یونان باستان بوده است.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2299

به "جاهای دیدنی کوش آداسی که نباید از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی کوش آداسی که نباید از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید