ثروتی که آسیا نباید آن را از دست بدهد، آزادی، استادیوم 3 میلیونی لیگ قهرمانان

به گزارش تور ایتالیا ارزان، آنالیز ها و آمار ارائه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان می دهد که استادیوم آزادی پرتماشاگرترین استادیوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا است.

ثروتی که آسیا نباید آن را از دست بدهد، آزادی، استادیوم 3 میلیونی لیگ قهرمانان

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، موضوع حذف تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا و عدم امکان برگزاری بازی ها در خاک ایران در حالی از سوی AFC مطرح شده، اما آمارهای عجیب و خیره کننده کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان می دهد لیگ قهرمانان آسیا در صورت تحقق این اتفاق بزرگ ترین ثروت خودش را از دست می دهد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی AFC در سال های 2007 تا 2018 ورزشگاه آزادی تهران با حضور بیش از 2 میلیون و 900 هزار تماشاگر پرتماشاگرترین ورزشگاه میزبان بازی های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا بوده و رکوردی قابل توجه را به نام خودش ثبت نموده است.

در همین مقطع زمانی ورزشگاه تیان چی چین با حدود یک میلیون و 467 هزار تماشاگر در رتبه دوم قرار گرفته و ورزشگاه ملک فهد عربستان مجموعاً حدود یک میلیون و 300 هزار تماشاگر در خودش جای داده است.

همچنین در رده بندی بیشترین تماشاگر کشور 1.4 میلیاردی چین با 4 میلیون و 400 هزار تماشاگر در رده اول قرار گرفته و ایران با 4 میلیون و 160 هزار تماشاگر دوم است در حالی که مجموع تماشاگران عربستانی بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر بوده است.

این در حالی است که در این 12 سال تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا قهرمانی کسب ننموده اند و اگر بازی های بیشتری در این رقابت ها خصوصاً با حضور دو تیم پرسپولیس و استقلال در مراحل نهایی برگزار می شد آمار حضور تماشاگران ایرانی و خصوصاً رکورد ورزشگاه آزادی می توانست بیشتر از این باشد.

باید دید در نهایت کنفدراسیون فوتبال ایران میزبانی را از پرتماشاگرترین ورزشگاه لیگ قهرمانان آسیا و دومین کشور پرتماشاگر لیگ قهرمانان سلب می نماید؟ این در حالی است که AFC در راه حل جدیدی که به فدراسیون ایران پیشنهاد داده اعلام نموده که بازی های استقلال و شهر خودرو در مرحله پلی آف در کشوری دیگر برگزار گردد اما در مرحله گروهی تیم های ایرانی در دور رفت میهمان و در دور برگشت میزبان باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 755

به "ثروتی که آسیا نباید آن را از دست بدهد، آزادی، استادیوم 3 میلیونی لیگ قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتی که آسیا نباید آن را از دست بدهد، آزادی، استادیوم 3 میلیونی لیگ قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید