بایدن پیروز انتخابات درون حزبی کارولینای جنوبی شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از شکست در سه انتخابات درون حزبی دموکرات ها، در نهایت با کسب 48.4 درصد آراء در انتخابات درون حزبی ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد.

بایدن پیروز انتخابات درون حزبی کارولینای جنوبی شد

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان، جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا که در سه انتخابات انجمن های درون حزبی دموکرات ها عملکرد چندان خوبی نداشت، در نهایت در انتخابات درون حزبی ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، بایدن در سخنرانی پیروزی خود در جمع طرفداران خود در کلمبیا ایالت کارولینای جنوبی گفت: همین چند روز پیش بود که رسانه ها و صاحب نظران، نامزدی مرا منتفی می دانستند اما هم اکنون به لطف شما-قلب حزب دموکرات-ما پیروز شدیم و با فاصله زیاد هم پیروز شدیم.

بنا به گزارش شبکه سی ان ان، با شمارش حدود 100 درصد آراء، بایدن با کسب 48.4 درصد از آراء صندلی اول را به خود اختصاص داد. سندرز نیز با کسب 19.9 درصد از آراء در صندلی دوم و تام استیر با 11.3 درصد و پیت بوته جج با کسب 8.2 درصد آراء در صندلیهای سوم و چهارم قرار گرفتند.

پیش از این سندرز در انتخابات مقدماتی ایالات نوادا و نیوهمپشایر به پیروزی رسیده بود و در انتخابات ایالت آیووا صندلی دوم را به دست آورده بود.

گزارش ها حاکی از آن است که نیمی از رأی دهندگان دموکرات در ایالت کارولینای جنوبی را سیاه پوست ها تشکیل می دهند که از بایدن حمایت می نمایند.

مرحله بعدی رقابت های انتخابات درون حزبی دموکرات ها روز سه شنبه هفته جاری است که نامزدهای دموکرات در 14 ایالت از جمله ایالات بزرگ کالیفرنیا و تگزاس رأی می دهند و یکهزار و 357 امتیاز انتخاباتی که تقریباً یک سوم کل امتیازات موجود است، تقسیم خواهد شد.

نامزد نهایی حزب دموکرات باید از مجموع سه هزار و 979 موکل انتخاباتی، بیش از یکهزار و 991 موکل انتخاباتی را به دست آورد تا بتواند وارد رقابت نهایی با نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 گردد.

طبق این گزارش، جو بایدن با پیروزی در انتخابات کارولینای جنوبی از مجموع 54 موکل انتخاباتی این ایالت، 36 موکل انتخاباتی را به دست آورد و سندرز نیز 11 موکل انتخاباتی را از آن خود کرد و دیگر موکل های انتخاباتی رأی خود را اعلام ننموده اند. سندرز پیش از 28 موکل انتخاباتی کسب نموده بود و هم اکنون با 39 موکل انتخاباتی همچنان در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها واقع شده است و بایدن به صندلی دوم ارتقا یافته است.

بوته جج با کسب 22 موکل انتخاباتی، وارن با 8 موکل انتخاباتی و امی کلوبوچار با 7 موکل انتخاباتی در صندلیهای بعدی رقابت های درون حزبی دموکرات ها قرار دارند.

در پی اعلام نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت کارولینای جنوبی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمیکا با انتشار یک پیغام توییتری، خواهان کناره گیری مایکل بلومبرگ میلیاردر رسانه ای دموکرات از رقابت ها کناره گیری کند.

بلومبرگ، به تازگی وارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شده است که تا به امروز در انتخابات درون حزبی برگزار شده، نتایج رضایتبخشی به دست نیاورده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1034

به "بایدن پیروز انتخابات درون حزبی کارولینای جنوبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن پیروز انتخابات درون حزبی کارولینای جنوبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید