افزایش شهر نشینی تبعاتی به همراه دارد، 80درصد جمعیت ایران در شهر ها زندگی می نمایند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سیمین حناچی گفت: فقر شهری، خشونت، تبعیض جنسیتی و ... از عواقب افزایش جمعیت شهر نشینی است.

افزایش شهر نشینی تبعاتی به همراه دارد، 80درصد جمعیت ایران در شهر ها زندگی می نمایند

به گزارش خبرنگار ، سیمین حناچی شهرساز در اولین پیش همایش صلح و مدیریت شهری با اشاره به این نکته که من می خواهم در این برنامه از منظر صلح و شهر موضوعات را آنالیز کنم، گفت: کلید واژه صلح لغت انتخابی من است و آن هم به دلیل آن که ما در موزه صلح تهران این همایش را برگزار می کنیم و اگر در ادامه مبحث شهر را انتخاب کردم تنها به این دلیل است که من خود یک شهرساز هستم.

حناچی در تعریف واژه صلح در دایره لغات دیگر کشور ها گفت: در بسیاری از دایره لغات کشور ها صلح به معنی آشتی، دوستی، عقدی برای تعهد دو طرفه و ... معنی شده است و در بعضی از منابع لغت نیز در مقابل واژه صلح معنی موفقت آرامش لذت آمده است.

او توضیح داد: اگر بخواهیم با همین معانی و مضمون پیش برویم صلح به این سمت در حال حرکت و معنی شدن است، اما به گونه ای در حال رقم خوردن است که این واژه به یک مفهوم و آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است.

حناچی ادامه داد: برای تحقق شرایط صلح پایدار در شهر ها باید ببینیم که برای واژه صلح تا چه اندازه ای واجبات آن فراهم شده است و می توان اینگونه از خود پرسید که آیا در شهر های ما زمینه فراهم کردن صلح به همان سختی است که تصویر می گردد یا خیر؟

او با اشاره به شهر های به هم ریخته گفت: در شهر های به هم ریخته که عامل آن وجود افراد هستند زمینه ایجاد صلح در مدیریت شهری برای انسان ها فراهم نمی گردد مگر آنکه دستیابی به صلح بر پایه خواست انسان ها شکل بگیرد.

حناچی با اشاره به این نکته که 80 درصد جمعیت ایران در شهر ها زندگی می نمایند، گفت: برای دستیابی به صلح باید به این نکته مطلع باشیم که افزایش جمعیت شهر نشینی تبعاتی را به دنبال دارد که از جمله آن می توانیم به فقر شهری، خشونت، تبعیض جنسیتی و ... اشاره کنیم.

او ادامه داد: برنامه ریزی شهری تعریفی دارد و این تعریف بدین معناست که افراد بتوانند با نگاه انسان گرایانه مکان هایی را برای زیست بهتر شهروندان فراهم نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 657

به "افزایش شهر نشینی تبعاتی به همراه دارد، 80درصد جمعیت ایران در شهر ها زندگی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شهر نشینی تبعاتی به همراه دارد، 80درصد جمعیت ایران در شهر ها زندگی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید