ابزار هوشمند پایش مایعات حساس به دما در کشور به تولید رسید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، گروهی از محققان یکی از شرکت های فناور ابزار هوشمندی برای حمل ایمن و بهداشتی مایعات حساس به دما مانند شیر را به بازار معرفی کردند.

ابزار هوشمند پایش مایعات حساس به دما در کشور به تولید رسید

فرشاد نظری، یکی از محققان این طرح در گفت وگو با خبرنگاران، کول تگ بار (Cool Tag BALL) را از محصولات تولید این شرکت فناوری نام برد و اظهار کرد: کول تگ بال برای حمل و نقل مایعات حساس به دما مانند شیر، کنستانتره ها و مالت ها استفاده می شود.

وی کول تگ بال را یک ابزار مانیتورینگ الکترونیکی هوشمند پیشرفته با امکان گزارش گیری و استفاده از خدمات دیتای ابری برای اعلام شرایط نگهداری محصولات مایع در زنجیره سرد توصیف کرد و اضافه نمود: به عنوان مثال در جابه جایی شیر خام از دامداری و سکوی شیر تا کارخانه این ابزار قادر به پایش شرایط آن از نقطه آغاز تا خاتمه است.

نظری با بیان اینکه این ابزار در داخل تانکرهای حامل مایعات قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: چگالی این ابزار به گونه ای طراحی شده که بر روی سطح مایعات که نباید در طول حمل، به هم زده شود قرار می گیرد و به صورت معلق باقی می ماند و مانع از به هم خوردن سطح مایع می شود.

محقق این طرح به جزئیات عملکردی این ابزار اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که این ابزار در داخل مایعات در تانکرها قرار می گیرد، دو سوم آن در داخل مایع و یک سوم آن بیرون می ماند و علاوه بر آنکه از به هم زده شدن مایعات جلوگیری می کند، عملیات لاگ دمایی را انجام می دهد و به کاربر گزارشی از مقدار دمای تانکر از نقطه آغاز حرکت تا نقطه مصرف، اعلام می کند.

وی دارا بودن سنسور دمای کالیبره شده، قرارگیری به صورت معلق روی سطح مایعات و قابل شست و شو با پروتکل های مشابه کانتیترهای استیل را از مزایای این ابزار مانیتورینگ هوشمند دانست و اضافه نمود: این ابزار دارای مصرف توان پایین و طول عمر بالا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2231

به "ابزار هوشمند پایش مایعات حساس به دما در کشور به تولید رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار هوشمند پایش مایعات حساس به دما در کشور به تولید رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید