معرفی کلیسا دوئومو (Duomo di Milano) میلان ایتالیا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایتالیا پر شده از جلوه های تمدن اروپای مدرن و یادگارهای روم باستان، کشوری که جنگهای بسیاری به چشم خود دیده و حتی در جنگ جهانی اخیر هم با آلمان متحد بوده است، در بین شهرهای ایتالیا میلان به خاطر فوتبال مشهور است اما این شهر کلیساهای فراوانی دارد که معماری باستانی جالب توجهی دارند، کلیسا دوئومو (Duomo di Milano) یکی از زیباترین آنهاست.

معرفی کلیسا دوئومو (Duomo di Milano) میلان ایتالیا

در سفر با تور ایتالیا حتما سری به این جاذبه میلان هم بزنید، کلیسای جامع میلان (Milan Cathedral) یا دوئومو میلان (Duomo di Milano) نام کلیسای جامع شهر میلان واقع در میدان دلدوئومو است. این کلیسا که ساخت آن پنج سده به درازا کشید، هم‌اکنون چهارمین کلیسای بزرگ دنیاست. در جای کنونی کلیسا، قصری بزرگ از زمان امپراتوری روم قرار داشت که پس از یک آتش‌سوزی در سال 454 خورشیدی (برابر 1075) میلادی بی‌کاربرد ماند تا اینکه ساخت کلیسا در سال 765 خ (برابر 1386 م) آغاز شد.

ساخت این کلیسا در 16 آبان 765 خ (برابر 20 می 1805 م) به دستور ناپلئون بوناپارت پایان یافت و وی در آتجا بعنوان پادشاه ایتالیا تاجگذاری کرد. ازین‌رو تندیس بزرگی از ناپلئون در روبروی این کلیسا در میدان ساخته شده است. درازای بنا 157 متر، پهنا 92 متر، بلندای درونی 45 (سوم در جهان)و بیرونی 5/65 متر و بلندترین تقطه آن تندیسی نمادین از مریم به نام مدونینا و بلندای 5/106 متر است. ساختمانش از آجر و نمای آن از مرمر است.

احتمال می‌رود در ساخت این بنا از مسجد بی‌بی خانم سمرقند الگوبرداری شده باشد. نمای جلوی این کلیسا بین سال‌های 2003 تا 2009 بازسازی شد و هم‌اکنون دیگر بخش‌های نمای آن در حال بازسازی است. بازدید این کلیسا همه‌روزه زایگان است و برای رفتن به بام آن در سال 2010 می‌بایستی هزینه 5 یورو از طریق پله و 8 یورو با بالابر پرداخته شود.

انتشار: 26 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 11

به "معرفی کلیسا دوئومو (Duomo di Milano) میلان ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کلیسا دوئومو (Duomo di Milano) میلان ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید