نهبندان و سربیشه به کارگاه راهسازی تبدیل می شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: حدود 300 میلیارد تومان قراردادهای راهسازی را در شهرستان های نهبندان و سربیشه منعقد شده که علاوه بر ایجاد اشتغال باعث شده این دو شهرستان به کارگاه راهسازی تبدیل شوند.

نهبندان و سربیشه به کارگاه راهسازی تبدیل می شوند

وحید داعی، در نشستی که با حضور نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در اولین سفر شهرستانی در حضور فرماندار نهبندان قول اخذ مجوز برگزاری مناقصه محور نهبندان - سربیشه را دادیم که این موضوع محقق، مناقصه 31 کیلومتر برگزار و پیمانکار مشخص شد که به زودی کارگاه نیز تجهیز و کار آغاز می شود.

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به نقل از اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، وی گفت: در محور سربیشه - ماهیرود هم پیمانکار مستقر شده و در حوزه نهبندان مناقصه 24 کیلومتر دیگر را برگزار کردیم که عملا با 2 قراردادی که در حوزه شهرستان نهبندان داریم بالغ بر 170 میلیارد تومان مبلغ ریالی پروژه هاست.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: امیدواریم با برگشت ظرفیت قیر بتوانیم کمک های خوبی به شهرستان ها داشته باشیم و درخصوص محور بیرجند - نهبندان - زاهدان نیز پیگیری می کنیم با تخصیص 60 میلیارد تومان بتوانیم 40 کیلومتر خاتمهی حوزه استحفاظی استان در شهرستان نهبندان را تکمیل کنیم.

وی درباره محور شهداد - نهبندان که استان های خراسان جنوبی و کرمان را به هم وصل می کند، گفت: با توجه به خرابی 30 کیلومتر از محور بر اثر سیل پیگیر هستیم از ظرفیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استفاده کنیم؛ با این وجود شش کیلومتر از راستا را آماده کرده ایم که به زودی تحویل می شود.

داعی با اظهار امیدواری به اینکه اهداف و برنامه های اداره کل راه و شهرسازی در شهرستان های مرزی سربیشه و نهبندان تاخاتمه سال 99 به اتمام برسد، اضافه نمود: هدف گذاری کردیم 14 کیلومتر باند دوم در حوزه شهرستان سربیشه و 16 کیلومتر نیز در حوزه شهرستان نهبندان را تکمیل کنیم که بتوانیم شرایط راه ها را به حد مطلوب تری برسانیم.

وی در تشریح اقدامات بخش مسکن و بازآفرینی شهری بیان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان نهبندان حدود 750 نفر ثبت نام کرده اند که هیچ گونه مسئله ای در تامین زمین نداریم؛ همچنین برای تامین مسکن خانواده های دارای 2 معلول هم پیگیری کردیم که سریع تر پروانه ساختمانی صادر شود.

وی گفت: شهرستان نهبندان در بخش بازآفرینی شهری رکورددار در استان است و بیشترین پروژه با مبلغ 6 میلیارد تومان در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در خاتمه سفر به شهرستان های سربیشه و نهبندان نیز در نشستی که در محل دفتر نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در نهبندان با حضور جمعی از مسوولان برگزار شد، حضور یافت و گزارشی از اقدامات و برنامه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این دو شهرستان را ارائه کرد.

داعی گفت: بازدیدهای مختلفی از پروژه های راهسازی در شهرستان های سربیشه و نهبندان داشتیم و گزارشی جامع تقدیم نماینده حوزه انتخابیه شد.

مصطفی نخعی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از پیگیری و ابداع روش ها و طرح های خلاقانه توسط استاندار خراسان جنوبی، گفت: تلاش و پیگیری های مسئولان راه و شهرسازی استان قابل تقدیر است.

وی یادآور شد: نمایندگان استان برای کمک به مدیران به منظور تسریع در اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی آمادگی لازم را دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1286

به "نهبندان و سربیشه به کارگاه راهسازی تبدیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهبندان و سربیشه به کارگاه راهسازی تبدیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید