معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram) آیوتهایا تایلند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تایلند فقط به سرزمین مردمان شاد معروف نیست، بلکه این معابد این کشور هم هستند که بسیار شگفت انگیزند و برای مخاطبین از سراسر جهان جذاب هستند. در ادامه معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram) آیوتهایا تایلند را به شما معرفی خواهیم کرد.

معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram) آیوتهایا تایلند

در تور تایلند به این معبد سری بزنید، Wat Chai watthanaram معبد بودایی واقع شده در شهر Ayutthaya کشور تایلند، در غرب رودخانه چائوفارایا می باشد و یکی از معابد معروف از جاذبه های مهم توریستی است. این معبد، یک معبد سلطنتی بوده که در آن شاه و جانشینانش به انجام مراسم مذهبی می پرداختند و بسیاری از ملکه ها و شاهزادگان پس از مرگ در اینجا سوزانیده می شدند. ساختار این معبد بازتابی است از جهان بینی بودایی. معبد در سال 1630 توسط پادشاه پراست تانگ به عنوان اولین معبد سلطنت و به یادبود از سکونت مادر خود در آن منطقه ساخته شد.

نام این معبد به زبان بومی یعنی معبد سلطنت طولانی و دوران با شکوه می باشد و در آن از سبک خمر که در آن زمان محبوب بوده طراحی شده است. برج مرکزی آن به ارتفاع 35 متر می باشد که چهار ستون به سبک خمری آن را احاطه کرده اند. پس از نابودی کامل پایتخت توسط برمه در 1767 ، معبد رها شد و آجر ویرانه ها مورد دستپرد و فروش قرار گرفت و مجسمه های بودایی به یغما رفت. در سال 1987 یک گروه تایلندی شروع به بازسازی مکان کردند و در سال 1992 آن را برای بازدید عموم باز کردند.

 

انتشار: 26 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 12

به "معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram) آیوتهایا تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram) آیوتهایا تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید