معابد بانکوک

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بانکوک شهر معابد در کشور تایلند است، البته در دیگر شهرهای این کشور هم معابد وجود دارند، اما نه به اندازه این شهر. معابد این شهر یک شاهکار معماری عالی در تور تایلند هستند.

معابد بانکوک

معبد بنجامابهوبیت (Wat Benjamabhopit)

معبد بنجامابهوبیت که اغلب معبد بنجا نامیده می شود، در سال 1900 توسط پادشاه راما پنجم ساخته شد، و برای بیش از یک دلیل مشهور است. نام مستعار آن به دلیل اینکه همه دیوارهای خارجی معبد اصلی از سنگ مرمر وارداتی از ایتالیا ساخته شده معبد سنگ مرمر می‌باشد، همچنین تصویر این معبد پشت سکه های 5 باتی برجسته شده می‌باشد. این معبد در نزدیکی بسیاری از دفاتر دولتی و کاخ ها قرار دارد و بسیار مورد احترام می‌باشد و اغلب مقامات عالی رتبه از آن بازدید می‌کنند. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم به بازدید این جاذبه بروید.

معبد ماهاتات (Wat Mahatat)

معبد ماهاتات در طول دوره آیوتایا ساخته شده است و یکی از 10 معبد سلطنتی از بالاترین طبقات در بانکوک می‌باشد و به خاطر موقعیت استراتژیکی آن بین کاخ بزرگ و کاخ سلطنتی برای مراسم سلطنتی استفاده می شد. در محوطه معبد ، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی برای راهبان بودایی در تور تایلند و یک مرکز مهم برای مطالعه بودیسم و مدیتیشن قرار دارد. این معبد تبدیل به یک مکان محبوب برای یادگیری مدیتیشن ویپاسانا (Vipassana Meditation) به همراه برخی از کلاس های انگلیسی شده‌اند.

لوها پرسات (Loha Prasat)

بانکوک پر از معابد باشکوه است تمام آن ها زیباتر و چشم گیر تر از بعدی می باشند، اما لوها پرسات با هویت معماری منحصر به فردش واقعا برجسته است. همچنین این معبد را "قلعه فلزی" هم می نامند. لوها پرسات بر روی زمین معبد راچانادارام قرار دارد که در سال 2005 به یونسکو ارائه شد و تبدیل به میراث جهانی گردید، و اهمیت تاریخی معبد برجسته می باشد. در حالی که این عنوان هنوز به آن داده نشده است. این معبد در نزدیکی معبد ساکت و بنای یادبود دموکراسی قرار دارد. اگر در تور تایلند در اطراف جاده کائو سان  بودید حتما باید این معبد را ببینید.

معبد ترایمیت (Wat Traimit)

ترایمیت معبدی سفید و طلایی زیبا واقع در ابتدای جاده یوورات است و نقطه شروع مناسبی برای اکتشاف محله چینی ها می باشد. جاذبه اصلی در معبد ترایمیت نه تنها معماری زیبا آن است بلکه مجسمه های بودای ساخته شده از طلا که در داخل معبد نشسته و در نوع خودشان بزرگترین در جهان می باشند. مجسمه ای با 5 متر ارتفاع و پنج نیم تن وزن ، مدتی ندانسته زیر پوششی از گچ پنهان شده، که بین قرن 13 و 14 درست شده بود، اما این طلای مخفی شده به طور تصادفی در سال 1955 مشخص گردید.

انتشار: 19 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 3

به "معابد بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معابد بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید