فضانورد اماراتی در آستانه نخستین پیاده روی فضایی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، النیادی روز ششم آوریل در یک توئیت نوشت: من مشتاقانه منتظر این لحظه تاریخی هستم که برای آن در مرکز فضایی جانسون (JSC) آموزش دیده ام. من مشتاقانه منتظر نمایندگی کشورم و ادامه دادن سفر استثنایی هستم که فضانوردان پیش از من شروع نموده اند.

فضانورد اماراتی در آستانه نخستین پیاده روی فضایی

سلطان النیادی، فضانورد امارات متحده عربی قرار است نخستین پیاده روی فضایی خود را روز 28 آوریل انجام دهد. به گزارش اسپیس، سوم مارس روز بزرگی برای سلطان النیادی (Sultan Al Neyadi)، فضانورد امارات متحده عربی بود، زیرا او نخستین روز خود را در مدار پشت سر گذاشت، اما تجربه او در محیط بیرون از زمین قرار است خاطره انگیزتر باشد.

النیادی قرار است در روز 28 آوریل یک پیاده روی فضایی را بیرون از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام دهد. این نخستین پیاده روی فضایی برای یک فضانورد عرب خواهد بود و امارات متحده عربی را به دهمین کشوری تبدیل خواهد نمود که شهروند آن پیاده روی فضایی انجام می دهد.

در طول پیاده روی فضایی، النیادی و استفان بوون (Stephen Bowen) فضانورد ناسا، یک قطعه از تجهیزات ارتباطی به نام واحد گروه فرکانس رادیویی (RFG) را که قرار است به زمین بازگردانده گردد، بیرون خواهند آورد. بعلاوه این دو نفر، ایستگاه فضایی بین المللی را برای نصب آرایه های خورشیدی پیشرفته که قرار است در پیاده روی فضایی آینده انجام گردد، آماده خواهند کرد.

النیادی روز ششم آوریل در یک توئیت نوشت: من مشتاقانه منتظر این لحظه تاریخی هستم که برای آن در مرکز فضایی جانسون (JSC) آموزش دیده ام. من مشتاقانه منتظر نمایندگی کشورم و ادامه دادن سفر استثنایی هستم که فضانوردان پیش از من شروع نموده اند.

النیادی بیش از 55 ساعت را زیر آب در آزمایشگاه شناوری خنثی (NBL) سپری کرد که یک کپی از ایستگاه فضایی بین المللی در مقدار کامل محسوب می گردد و در یک استخر غوطه ور است. بودن آزمایشگاه در زیر آب، بی وزنی را تقلید می نماید و آن را به یک مرکز آموزشی ایده آل برای تمرین کردن پیاده روی فضایی تبدیل می سازد.

النیادی در دوم مارس 2023 به عنوان بخشی از ماموریت کرو-6 (Crew-6) شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)، از مرکز فضایی کندی (KSC) ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شد. او در مجموع به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی باقی خواهد ماند و 19 آزمایش را برای مطالعه همه چیز از کمردرد گرفته تا زیست شناسی گیاهی انجام خواهد داد.

منبع: فرادید
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2419

به "فضانورد اماراتی در آستانه نخستین پیاده روی فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانورد اماراتی در آستانه نخستین پیاده روی فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید