سنگنو گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سنگنو گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد.

سنگنو گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد

محسن باستانی، سرپرست معاونت میراث فرهنگی مازندران با اظهار اینکه ″سنگنو روستایی ییلاقی در استان مازندران سالانه میزبان گردشگران زیادی است، گفت: خانه های کاهگلی و سنگچین قدیمی و بعلاوه دو منطقه و چشمه لردن و لارآو زیبایی این روستای ییلاقی را بیشتر نموده است.

وی اضافه کرد: روستای سنگنو تا شهر رویان حدود 55 کیلومتر فاصله دارد و در شهرستان نور، بخش مرکزی و دهستان میان بند استان مازندران واقع است.

باستانی با اشاره به اینکه سنگنو در نزدیکی انگیل و کجور قرار گرفته، یادآور شد: این روستا دو آثار فرهنگی از جمله گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد.

او ادامه داد: گورستان در مسیرجاده قرار گرفته و برش خورده است که چندین گور تعیین بوده و قلعه ای بر بلندایی مشرف به روستا دیده می گردد.

این مسئول اعلام کرد: در گذشته های دور وجود یک چشمه به نام گبرچال در این روستا باعث شد که آب آن به سمت داخل این روستا که هفت حوضچه داشت، راهنمایی گردد و به علت اینکه در گذشته حوضچه نو نام داشت، این روستا را به عنوان سنگ نو یا همان (سنگنو) نامگذاری کردند.

باستانی با بیان اینکه قدمت روستای سنگنو به 1300 سال می رسد، اضافه کرد: در گذشته مردم این روستا به کشت گندم، جو، کشاورزی و دامداری مشغول بودند و در حال حاضر هم به این فعالیت ها ادامه می دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 آذر 1402 بروزرسانی: 19 آذر 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2491

به "سنگنو گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگنو گورستان تاریخی از صدر اسلام و یک قلعه ساسانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید