سرنوشت تلخ بچه ایمپالا که پا روی دم مار گذاشت!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، این لحظه باورنکردنی است که یک بچه ایمپالا از طریق یک مار پیتون شکار و سپس از طریق یک کفتار فرصت طلب دزدیده شد.

سرنوشت تلخ بچه ایمپالا که پا روی دم مار گذاشت!

به گزارش خبرنگاران، در حین تماشای یک بچه بامزه ایمپالا، حادثه ای تلخ بازدیدکنندگان سافاری را در شوک فرو برد.

این اتفاق غیرمنتظره از طریق مایک ساترلند، 34 ساله در حالی با گروهی از گردشگران به سمت کمپ مومبو در بوتسوانا در حرکت بود، ثبت شد.

مایک می گوید: در حال رانندگی صبحگاهی بودیم که تعداد زیادی بچه ایمپالا را دیدیم، برخی از آن ها چند روزه بودند و برخی دیگر فقط چند ساعت. کفتاری در دوردست قدم می زد. یک مار پیتون از درخت بید بزرگ به پایین سر خورده بود و خود را در بستر برگ استتار کرده بود.

یکی از بچه ایمپالا های بدشانس درست روی مار پا گذاشت و در یک لحظه مار به دور او پیچید. صدای ناله بچه ایمپالا را شنیدیم و به سرعت به آن سمت چرخیدیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است. کفتار هم همین کار را کرد.

مار پیتون آرواره هایش را در اطراف پای ایمپالا قرار داد و بلافاصله شروع به منقبض کردن بره ایمپالا کرد. بدن قوی خود را به دور حیوان جوان می پیچد و زندگی را از آن بیرون می برد. این فعل و انفعال توجه کفتار را به خود جلب کرد و به سرعت وارد صحنه شد. در ابتدا سعی کرد ایمپالا را از مار پیتون بگیرد، اما پیروز نشد.

کفتار صبور بود و سعی می کرد مار پیتون را گاز بگیرد تا او را رها کند، اما در نهایت تصمیم گرفت هم پیتون و هم ایمپالا را در آرواره هایش بگیرد و قبل از رها کردن آن ها را 10 تا 15 متر حمل کرد.

آزار و اذیت بیشتر منجر به تسلیم شدن مار پیتون در برابر فشار کفتار شد و در نهایت تسلیم شد و صحنه را ترک کرد. کفتار در عرض چند دقیقه بره ایمپالا را بلعید در حالی که ایمپالای مادر با عذاب نگاه می کرد.

همه ما در شوک اتفاقی بودیم که در حال رخ دادن بود، و از صحنه هایی که مشاهده کردیم کاملاً مضطرب و در شوک بودیم.

طبیعت می تواند ظالم باشد، اما راه های عجیبی نیز دارد که می توانیم از آن بیاموزیم. مهم است که در طبیعت دخالت نکنیم و اگرچه تماشای آن ممکن است سخت باشد، چه ما آنجا بودیم و چه نبودیم، وقایع به همین ترتیب پیش می رفتند. این یک منظره بسیار نادر بود و اولین بار در 12 سال حضور حیات وحش آفریقا شاهد چنین چیزی بودم.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2138

به "سرنوشت تلخ بچه ایمپالا که پا روی دم مار گذاشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت تلخ بچه ایمپالا که پا روی دم مار گذاشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید