گارد ساحلی چین مجوز استفاده از اسلحه دریافت کرد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، چین قانون جدیدی را از امروز دوشنبه به اجرا در آورد که به گارد ساحلی این کشور اجازه می دهد برای بیرون راندن کشتی های خارجی که به طور غیرقانونی وارد آب های این کشور می شوند، به زور متوسل گردد و در صورت سرپیچی آنها از همه ابزارهای لازم از جمله اسلحه استفاده کند.

گارد ساحلی چین مجوز استفاده از اسلحه دریافت کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

از شینهوا، هدف از اجرای این قانون که از امروز دوشنبه اول فوریه ،13 بهمن، اجرایی شده، حفاظت از حاکمیت ملی، امنیت و حقوق دریایی است.

خانم هوا چون اینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این ارتباط گفت: این اقدام یک فعالیت قانونی است و چین همچنان به حفظ صلح و ثبات در دریاها متعهد خواهد ماند.

این قانون آخرین اقدام چین برای تقویت گارد ساحلی خود است که در سال 2013 با ادغام چندین آژانس دریایی ایجاد شده و در سال 2018 در پلیس مسلح خلق چین گنجانده شده است.

کارشناسان معتقدند با توجه به گستردگی دریای جنوبی چین و تردد غیرقانونی ناوهای آمریکایی در این منطقه، اجرای این قانون ممکن است باعث افزایش تنش ها بین چین با آمریکا و کشورهای همسایه گردد که ادعای مالکیت بر بعضی بخش های دریای جنوبی را دارند.

همزمان تلویزیون ژاپن هم گزارش نموده است: نگرانی ها در توکیو از اینکه چین در اطراف جزایر سنکاکو در دریای چین شرقی رفتار تهاجمی تری در پیش گیرد، رو به افزایش است. ژاپن کنترل این جزایر را در دست دارد ولی چین و تایوان هم ادعای مالکیت آنها را دارند.

موضع دولت ژاپن همیشه بر این بوده است که این جزایر از نظر تاریخی و قوانین بین المللی بخش جدایی ناپذیر از قلمرو ژاپن هستند. دولت ژاپن می گوید هیچ مسئله ای در ارتباط با حاکمیت این جزایر برای حل شدن وجود ندارد.

کشتی های گارد ساحلی چین تقریبا هر روز نزدیک این جزایر دیده می شوند و حتی بعضی از آنها گاه وارد آب های سرزمینی ژاپن شده و قایق های ماهیگیری ژاپنی را تعقیب می نمایند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1650

به "گارد ساحلی چین مجوز استفاده از اسلحه دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گارد ساحلی چین مجوز استفاده از اسلحه دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید