کشتار 17 میلیون راسو در دانمارک برای مقابله با کرونا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، دولت دانمارک گفته اجازه انتشار این ویروس می تواند به طور بالقوه اثربخشی واکسن های آینده مقابله با کرونا را محدود کند.

کشتار 17 میلیون راسو در دانمارک برای مقابله با کرونا

دولت دانمارک از طرح این کشور برای کشتار بیش از 17 میلیون راسو برای جلوگیری از شیوع نوعی جهش یافته از ویروس کرونا از این حیوان به انسان خبر داده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، خانم مته فردریکسن نخست وزیر دانمارک دیروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر گفت این تصمیم با قلبی اندوهگین گرفته شده اما بر اساس توصیه ها و هشدارهای مقامات و متخصصان بهداشتی این کشور امری لازم است.

فردریکسن گفت: ما مسئولیت بزرگی در قبال جمعیت خود داریم، اما با جهشی که اکنون پیدا شده است، مسئولیت بیشتری نسبت به بقیه دنیا نیز داریم.

مته فردریکسن 42 ساله نخست وزیر دانمارک/عکس آرشیوی

به گفته نخست وزیر دانمارک، ویروس کرونا جدید در راسو جهش یافته و این ویروس جهش یافته به انسان نیز سرایت نموده است.

فردریکسن گفت موسسه استتنس سروم که یک مرکز مقابله با بیماری های عفونی در شهر کپنهاگ است 5 مورد ویروس را در مزارع پرورش گوشت راسو و 12 نمونه از این نوع ویروس جهش یافته را در انسان پیدا نموده است که حساسیت نسبت به آنتی بادی ها را کاهش می دهد.

به گفته نخست وزیر دانمارک اجازه انتشار این ویروس می تواند به طور بالقوه اثربخشی واکسن های آینده مقابله با کرونا را محدود کند.

به گفته مقامات دانمارکی حدود 17 میلیون راسو (نوع مینک) در دانمارک وجود دارد. شیوع ویروس کرونا در مزارع فراوری راسو این کشور علیرغم کوشش های مکرر برای از بین بردن حیوانات آلوده از ماه ژوئن، همچنان ادامه دارد.

در ماه اکتبر امسال میلادی بیش از 1 میلیون راسو در شعاع پنج مایلی (8.4 کیلومتر) مزارع پروش راسو به دلیل مشکوک بودن یا اثبات شیوع عفونت ویروسی، نابود شدند. نخست وزیر دانمارک گفت که پلیس، ارتش و گارد خانگی در دانمارک برای تسریع در فرایند نابودی راسوها به کار گرفته خواهند شد.

لازم به ذکر است در پی اثبات مواردی از ویروس جهش یافته کرونا در راسوها در 2 کشور هلند و اسپانیا هم، این کشورهای اروپایی آغاز به کشتار این نوع راسو نموده اند.

نخست وزیر دانمارک همچنین از اعمال محدودیت های جدید کرونایی در کشورش خبر داده است.

دانمارک یکی از قطب ها و مراکز پرورش راسوی مینک است. گوشت و پوست این حیوان بازار خوبی برای فروش دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1477

به "کشتار 17 میلیون راسو در دانمارک برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتار 17 میلیون راسو در دانمارک برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید