چین و پاکستان به عنوان ضامن در مذاکرات صلح افغانستان حاضر می شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران: روزنامه پاکستانی از اعلام آمادگی چین و پاکستان برای تضمین فرایند صلح افغانستان و گفت وگوهای مستقیم میان طالبان افغان و دولت کابل اطلاع داد.

چین و پاکستان به عنوان ضامن در مذاکرات صلح افغانستان حاضر می شوند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای تور ایتالیا ارزان به نقل از اکسپرس تریبون، همانطور که انتظار می رود مقامات افغان دور دوم گفت وگوهای مستقیم با طالبان افغانستان را در آینده نزدیک برگزار نمایند، مقامات پاکستانی از آمادگی اسلام آباد و پکن برای تضمین هرگونه توافق احتمالی خبر دادند.

یکی از مقامات ارشد پاکستان که نخواست نامش فاش گردد، گفت: اسلام آباد آماده است که فراتر از نقش تسهیل نماینده در فرایند صلح افغانستان گام بردارد و تبدیل به یک تضمین نماینده مذاکرات گردد.

وی اضافه نمود: پاکستان فرایند صلح به رهبری افغان ها را تسهیل نموده است و اگر در این گفت وگوها پیشرفتی حاصل گردد و طرفین مذاکره به توافق برسند، پاکستان با ایفای نقشی فراتر از تسهیل نمایندگی این فرایند مسئله ای ندارد.

یکی دیگر از مقامات پاکستانی نیز گفت که چین نیز در صورت توافق طرفین مذاکرات صلح در افغانستان با چنین برنامه ریزی، آماده تضمین کردن این فرایند است.

وزارت امور خارجه چین با صدور بیانیه ای گفت که پکن آماده همکاری با طرفین مذاکره صلح و ایفای نقش سازنده در به نتیجه رسیدن فرایند صلح در افغانستان است.

دور اول مذاکرات مستقیم میان هیئت افغانستان و طالبان افغان در منطقه مری در نزدیکی اسلام آباد برگزار گردید که براساس گزارش ها، قرار شد پس از ماه رمضان دور بعدی این گفت وگوها برگزار گردد.

در این گفت وگوها نمایندگانی از کشور چین، آمریکا و پاکستان نیز حضور داشتند.

گروه طالبان افغانستان تاکنون این نشست را رد و یا تأیید ننموده اند با این حال اعلام نموده اند که دفتر سیاسی آن ها در قطر مسئول برگزاری هرگونه مذاکرات با طرف های مقابل است.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 715

به "چین و پاکستان به عنوان ضامن در مذاکرات صلح افغانستان حاضر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و پاکستان به عنوان ضامن در مذاکرات صلح افغانستان حاضر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید