پیغام رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین از زبان ظریف

به گزارش تور ایتالیا ارزان، وزیر خارجه رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین را نشانگر آمادگی جمهوری اسلامی برای همکاری به منظور حفظ امنیت و آزادی کشتیرانی در آبراه هرمز و عدم همراهی قدرت های مهم جهانی با سیاست های تنش آفرین در منطقه خواند.

پیغام رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین از زبان ظریف

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی تور ایتالیا ارزان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امشب به منظور رایزنی با همتای روس خود وارد مسکو شده، در بدو ورود در جمع تور ایتالیا ارزان درباره اهداف این سفر گفت: روابط ما با روسیه راهبردی است و احتیاج است به صورت مداوم درباره مسائل مختلف منطقه و مسائل بین المللی و آخرین شرایط منطقه و دنیا هماهنگی، همفکری و رایزنی داشته باشیم.

وی اضافه نمود: این بیست و هشتمین سفر من به روسیه در شش و نیم سال گذشته است و نشانگر روابط تنگاتنگ 2 کشور است.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین مطرح کرد: فردا (دوشنبه) فرصتی می گردد با وزیر خارجه (سرگئی لاوروف) گفتگوی مفصلی درباره همه این مسائل داشته باشیم.

وزیر خارجه درباره پیغام رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند نیز اعلام کرد: این رزمایش نشانگر این واقعیت است که جمهوری اسلامی برای حفظ امنیت و آزادی کشتیرانی برای همه در آبراه بین المللی هرمز آمادگی دارد همکاری و همراهی کند و کشورهای دیگری هم از قدرت های مهم دنیای هستند که با سیاست های تنش آفرین در این منطقه همراهی نمی نمایند.

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ظریف را در این سفر هم اهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 720

به "پیغام رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین از زبان ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین از زبان ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید