پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ذی نفعان و طرف های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ¬آهن مجتمع فولاد خراسان، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن آنالیز شرایط موجود پروژه برای تسریع در پیشبرد کار، رایزنی و تصمیم گیری نمایند.

پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

ذی نفعان و طرف های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ­آهن مجتمع فولاد خراسان، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن آنالیز شرایط موجود پروژه برای تسریع در پیشبرد کار، رایزنی و تصمیم گیری نمایند.

در این نشست که با حضور معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل فولاد خراسان و مدیرعامل شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی شرق به عنوان مجری پیمان برگزار گردید، نمایندگان سهامداران عمده شرکت مجتمع فولاد خراسان ضمن تاکید بر پایبندی تام و کامل خود به قرارداد فی مابین، خواهان پیشبرد کار بر اساس قرارداد موجود و جبران تاخیرهای پروژه شدند.

در این هم اندیشی که پیش از ظهر سه شنبه 29 مهرماه، با حضور حجت­اله میرزایی، معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، علی شیرکانی، معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر، یونس الستی مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات به ابتکار و دعوت کسری غفوری مدیر عامل فولاد خراسان در محل احداث کارخانه در منطقه معدنی سنگانِ شهرستان خواف برگزار گردید، مدیرعامل فولاد خراسان با تاکید بر لزوم پیشبرد پروژه بر اساس پیمان موجود، از شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی شرق خواست برنامه خود را برای اتمام پروژه و راهکارهای جبران تاخیر آن را اعلام نمایند.

در این نشست جمعی از کارشناسان طرح های معدنی وزارت خانه نیز حضور داشتند و درباره تاثیر تغییر قیمت ها و افزایش بهای تجهیزات و ماشین آلات مورد احتیاج پروژه و ظرفیت های قرارداد موجود به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، در این نشست دکتر میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت­خانه با بیان فاصله پیشرفت فیزیکی پروژه با انتظارات و مفاد قرارداد، تاکید نمود: پروژه سنگ آهن فولاد خراسان جنبه ملی دارد و می­بایست هر چه سریع­تر در مورد نحوه تسریع در عملیات احداث کارخانه تصمیم گیری گردد. میزایی با تاکید بر اهمیت این پروژه برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز سهامداران عمده فولاد خراسان، خواهان اعلام موضع پیمانکار در مورد توقعات مبتنی بر واقعیات پروژه شد.

مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و کشاورزان و عشایر با تاکید بر این که، با توجه به ظرفیت های موجود و آنالیز مبالغ ارزی و ریالی به این نتیجه رسیده ایم که احتیاجی به تعدیل بهای پیمان نیست، گفت: اگر قرار بر اجرایی شدن پروژه باشد، شرکت ایریتک با توجه به توانایی هایی که دارد و نیز بهره بردن از تدابیر لازم، باید به گونه­ای برنامه ریزی کند که با جدیت پای کار باشد و در زمان مورد توافق، این کارخانه را به بهره برداری برساند.

دکتر شیرکانی با اعلام حمایت سهامداران عمده فولاد خراسان از جمله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای تامین اقتصادی پروژه سنگ آهن سنگان فولاد خراسان بر اساس قرارداد موجود اضافه نمود: ما خواهان ادامه کار پیمانکار هستیم تا وقفه ای در ادامه فرایند کار به وجود نیاید و هر چه سریعتر این پروژه به ثمر بنشیند و مردم و سهامداران ما هم از منافع آن منتفع گردند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت ایریتک را پیمانکاری توانمند در حوزه فولاد دانست.

یونس الستی از پیمانکار این پروژه خواست تا نگاهی ملی و اعتقادی به این پروژه داشته باشد و با وجود بعضی دشواری های ناشی از شرایط اقتصادی و تحریم ها در قالب قرارداد موجود در فرایند کار تسریع گردد.

مدیر عامل فولاد خراسان هدف از این نشست را که با حضور سهامداران عمده فولاد خراسان برگزار گردید، درخواست پیمانکار درباره مسائل ناشی از افزایش قیمت ها و بازنگری در شرایط قرارداد دانست.

دکتر غفوری با تاکید بر اهمیت این کارخانه برای مجتمع فولاد خراسان افرود: تاثیر استحصال کنسانتره سنگ آهن به عنوان ماده اولیه فراوری فولاد برای فراوری پایدار فولاد در شرق کشور بدیهی است و پیمانکار توانمند پروژه بایستی برنامه ای شفاف برای اتمام پروژه ارایه کند و سهامداران فولاد خراسان نیز آمادگی دارند که با تمام توان به تعهدات خود در قبال طرف قرارداد عمل کند و این اطمینان خاطر را داده و می دهیم که پایبندی تام به ایفای به موقع تعهدات خودمان را داریم و در مقابل، انتظار ارایه برنامه روشن از سوی شرکت ایریتک برای پیشبرد را کار داریم.

شایان ذکراست کسری غفوری در این نشست کارخانه کنسانتره سنگان را اولین حلقه زنجیره فراوری و کلید فراوری پایدار فولاد در استان خراسان رضوی خواند.

لازم به ذکر است پس از بحث و گفتگو مقرر شد پیمانکار پروژه برای نحوه ادامه کار و تسریع عملیات اجرایی این کارخانه در اسرع وقت آمادگی و برنامه خود را اعلام کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1450

به "پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید