وزارت بهداشت: تلفات آنفلوانزا به 106 نفر رسید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفته گذشته هفت نفر به تعداد موارد مرگ ناشی از آنفلوانزا اضافه شد و به این ترتیب تعداد کل تلفات این بیماری در کشور از اول مهر ماه تا کنون به 106 نفر رسید.

وزارت بهداشت: تلفات آنفلوانزا به 106 نفر رسید

به گزارش گروه اجتماعی تور ایتالیا ارزان، رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفته گذشته هفت نفر به تعداد موارد مرگ ناشی از آنفلوانزا اضافه شد و به این ترتیب تعداد کل تلفات این بیماری در کشور از اول مهر ماه تا کنون به 106 نفر رسید.

حسین عرفانیان اضافه کرد: هفته گذشته در مجموع تعداد سه هزار و 354 نفر مبتلا به بیماری های تنفسی در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد 82 نفر به آنفلوانزا مبتلا بودند و از این افراد هفت نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی گفت: دو نفر از موارد فوتی در استان تهران و دو نفر در آذربایجان غربی بودند و هر یک از استان های آذربایجان شرقی، لرستان و مازندران یک نفر مرگ ناشی از ابتلا به آنفلوانزا داشتند.

رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: همه موارد فوت ناشی از آنفلوانزا افرادی بودند که بیماری زمینه ای داشتند و اگر هم در بین آنان فردی بیماری زمینه ای نداشته، علت مرگ تاخیر در مراجعه به پزشک، خوددرمانی و استفاده از داروی کورتن بوده است.

وی گفت: موج اپیدمی آنفلوانزا در حال فروکش است و از این پس تعداد موارد این بیماری کمتر می گردد. گر چه تا آخر فصل سرما مواردی از این بیماری را در کشور خواهیم داشت، اما اپیدمی و همه گیری که در سه ماه گذشته داشتیم مراحل پایانی را سپری می نماید.

عرفانیان ادامه داد: گر چه فوت 106 نفر به علت آنفلوانزا تأسف برانگیز است، اما اگر اقدامات کنترلی وزارت بهداشت نبود، تعداد موارد ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری می توانست به مراتب بیشتر باشد و حداقل سه برابر آمار کنونی می شد.

وی اضافه کرد: بر اساس فرمول های جهانی در موارد اپیدمی آنفلوانزا حدود 15 درصد جامعه با این بیماری درگیر می شوند، دو درصد این افراد در بیمارستان بستری می گردد. از این تعداد بستری شده 10 درصد در ICU بستری می شوند و حدود 30 درصد افراد بستری در ICU فوت می نمایند. به این ترتیب باید انتظار مرگ 312 نفر در هر هفته را می داشتیم که خوشبختانه آمار مبتلایان و مرگ ناشی از این بیماری در کشور در این دوره از اپیدمی به مراتب کمتر بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 759

به "وزارت بهداشت: تلفات آنفلوانزا به 106 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: تلفات آنفلوانزا به 106 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید