واکنش به خبر رسانه های سعودی درباره تهدید شدن مقتدی صدر در ایران

به گزارش تور ایتالیا ارزان، جریان صدر اخبار منتشره در رسانه های سعودی در خصوص تهدید شدن مقتدی صدر در ایران را تکذیب کرد.

واکنش به خبر رسانه های سعودی درباره تهدید شدن مقتدی صدر در ایران

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایرنا به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز عراق نوشت: جریان صدر همچنین خاطرنشان کرد: به کلاه آبی ها که نیروهای نظامی این جریان هستند، دستور داده شده تا تأمین امنیت میدان التحریر بغداد را به نیروهای امنیتی واگذار نمایند.

در بیانیه ای که جریان صدر منتشر نموده، آمده است: بر اساس دستورات مقتدا صدر، کنترل ورودی منطقه قرطبه واقع در خیابان محمد القاسم به سمت میدان الطیران و ورودی میدان النصر واقع در خیابان سعدون به سمت میدان تحریر بغداد به نیروهای امنیتی واگذار می گردد.

پیش تر نیز نیروهای کلاه آبی وابسته به جریان صدر از منطقه برپایی اعتراضات در مرکز بغداد خارج شده بودند و گزارش رسانه های عراق حاکی است که هیچ اثری از کلاه آبی ها در میدان تحریر و اماکن پیرامون آن وجود ندارد.

جریان های سیاسی عراق توافق نموده اند که با کمترین هزینه اقتصادی و تبعات نگران نماینده سیاسی، نامزد جدید نخست وزیری برای مدت شش ماه تا یکسال برگزیده گردد و این نخست وزیر جدید، فضا را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم کند.

تا به امروز اسامی مختلفی برای تصدی پست نخست وزیری عراق در رسانه ها مطرح شده که جریان صدر و طرفداران آن در تظاهرات بغداد و دیگر شهرهای عراق به نام تظاهرنمایندگان با همه آنها اعلام مخالفت نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 754

به "واکنش به خبر رسانه های سعودی درباره تهدید شدن مقتدی صدر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به خبر رسانه های سعودی درباره تهدید شدن مقتدی صدر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید