واردات گوشت و تخم مرغ تا ارزانی ادامه دارد، مرغ وارد نمی کنیم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، در شرایطی که بازار گوشت قرمز و تخم مرغ طی هفته های گذشته با نوسان قیمت روبرو بوده است، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از ادامه دار بودن واردات این دو محصول پروتئینی تا کنترل بازار و ارزانی آنها اطلاع داد و واردات گوشت مرغ را نیز رد کرد.

واردات گوشت و تخم مرغ تا ارزانی ادامه دارد، مرغ وارد نمی کنیم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، طی هفته های گذشته قیمت محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ در بازار رو به افزایش بود؛ به گونه ای که هر کیلوگرم گوشت قرمز به بیش از 70 هزار تومان، هر کیلوگرم گوشت مرغ به بیش از 14 هزار تومان و هر شانه تخم مرغ بیش از 18 هزار تومان قیمت خورد.

البته روز گذشته مرتضی رضایی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در این باره به تور ایتالیا ارزان گفت که قیمت گوشت مرغ به زودی کاهش پیدا می نماید و بازار آن متعادل می گردد.

اکنون نیز یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاروزی درباره وضعیت بازار و واردات گوشت قرمز و تخم مرغ نیز گفت: واردات گوشت قرمز و تخم مرغ تا متعادل شدن بازار آنها و ارزان شدن شان ادامه دارد و در آینده شاهد ارزانی آنها خواهیم بود.

وی اضافه کرد: طی هشت ماهه نخست سال جاری بیش از 106 هزار تن گوشت قرمز به ارزش بالای بر 532 میلیون دلار از کشورهای مانند استرالیا، برزیل، نیوزیلند و غیره به کشور وارد شده است و از این به بعد نیز وادات آنها ادامه خواهد داشت.

به گفته او، در این بازده زمانی بر بالغ 3100 تن تخم مرغ به ارزش حدود چهار میلیون و 200 هزار دلار از کشورهای ترکیه و آذربایجان به ایران وارد شده است که توسط شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاروزی توزیع آنها مدیریت می گردد.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تاکید نمود: همه بازرگانانی که سابقا واردات داشتند به شرط تایید سازمان دامپزشکی می توانند نسبت به واردات گوشت قرمز و تخم مرغ اقدام نمایند و پس از واردات باید محصولات شان را به شرکت پیشتیباتی امور دام یا سردخانه هایی که این شرکت معین می نماید، تحویل دهند. بر این اساس شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر دولت، واردات این محصولات پروتئینی را کنترل و از هرگونه سودجویی در این بازار جلوگیری می نماید.

وی همچنین تاکید نمود که برخلاف برخی گمانه زنی های رسانه ای، وزرات جهاد کشاروزی هیچ برنامه ای برای واردات گوشت مرغ نداشته و نخواهد داشت، چرا که این محصول از فراوری داخلی قابل تامین است.

به گزارش تور ایتالیا ارزان، براساس آخرین مصوبات منتشر شده در سامانه 124 سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان نرخ مصوب تخم مرغ برای مصرف نماینده که دهم مهر ماه سال جاری اعلام شد، حداکثر شانه ای 10 و 400 هزار تومان است. همچنین هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی با مبدأ واردات از استرالیا 43 هزار و 400 تومان برای مصرف نماینده و قیمت هر کیلوگرم ران بشقابی گوسفند با مبدأ آسیای میانه 49 هزار تومان ابلاغ شده است. هر کیلوگرم گوشت گوساله مخلوط منجمد برزیلی نیز حداکثر باید 29 هزار تومان به دست مصرف نمایندگان برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 163

به "واردات گوشت و تخم مرغ تا ارزانی ادامه دارد، مرغ وارد نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات گوشت و تخم مرغ تا ارزانی ادامه دارد، مرغ وارد نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید