هیچ خانواده ای پشت نوبت دریافت خدمات از کمیته امداد نیست

به گزارش خبرنگاران، حمید خوجانی، اظهار کرد: در حال حاضر 43 هزار و 360 خانوار شامل 70 هزار و 420 نفر تحت حمایت این نهاد بوده که از این جمعیت 23 هزار و 543 نفر مرد و 46 هزار و 477 نفر زن هستند.

هیچ خانواده ای پشت نوبت دریافت خدمات از کمیته امداد نیست

خوجانی اضافه کرد: این خانوارها به دلایلی ازجمله فوت سرپرست خانواده، ازکارافتادگی سرپرست خانواده، بیماری، متارکه، زندانی شدن سرپرست خانواده تحت حمایت این نهاد قرارگرفته اند.

وی بابیان اینکه عمده 19 هزار و 200 خانوار به علت فوت سرپرست تحت حمایت هستند، توضیح داد: همچنین 14 هزار و 382 خانوار به دلیل از کارافتادگی سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد هستند.

وی بیان اینکه سال جاری طی چهار مرحله، سهمیه جمعیت مددجوی خراسان شمالی افزایش داشته است، گفت: طبق سهمیه جدید 13 هزار و 200 خانوار جدید به سهمیه فعلی این نهاد اضافه شد که در حال حاضر مجموع جمعیت مددجوی تحت حمایت این نهاد به 43 هزار و 360 خانوار رسیده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خراسان شمالی اضافه کرد: خانوارهای بسیار نیازمند، کارگران فصلی و خانوارهایی که سرپرست خانواده و یا فرزندان این خانواده بیکار هستند، مشمول این سهمیه جدید شده اند.

وی بابیان اینکه پرداخت مستمری به این خانوارها در دو قالب مستمری ماهیانه مرحله اول و مستمری ماهیانه مرحله دوم واریز می گردد، توضیح داد: مستمری ماهیانه مرحله دوم از محل منابع هدفمندسازی یارانه از 108 هزار و 500 تومان تا به 416 هزار و 500 تومان است و مستمری ماهیانه مرحله اول نیز از محل منابع داخلی کمیته امداد از 53 هزار تومان تا 100 هزار تومان بسته به تعداد خانوارها واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 6 خرداد 1398 شناسه مطلب: 170

به "هیچ خانواده ای پشت نوبت دریافت خدمات از کمیته امداد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ خانواده ای پشت نوبت دریافت خدمات از کمیته امداد نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید