مجلس برای تامین امنیت شغلی کارکنان شهرداری ها اقدام کند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای پیگیری درخواست نیروهای شهرداری که مدارک تخصصی و تجربه کاری اشتغال دارند و متقاضی تبدیل وضعیت هستند موارد آنالیز شده است، گفت: دریافت مجوز استخدامی احتیاج به طرح در کمیسیون اجتماعی و تصویب مجلس دارد.

مجلس برای تامین امنیت شغلی کارکنان شهرداری ها اقدام کند

وی تاکید نمود: نیروهای شاغل در شهرداری با مدارک تخصصی و سابقه خدمت، تجارب ارزشمندی دارند که باید در تبدیل وضعیت استخدامی مدنظر قرار گیرد.

حاجی بابایی تاکید نمود: دستورالعمل اخذ آزمون برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری ها نسخه ای است که شفا نمی دهد و تکرار دستورالعمل های سال های گذشته است که اجرا نشده و کار جدیدی اتفاق نیفتاده است.

وی بابیان اینکه در سازمان شهرداری ها طی یکسال گذشته کار جدیدی شکل نگرفته است، گفت: مجلس باید از نیروهای متخصص شهرداری ها که گاهی با 15 سال سابقه در حوزه های مختلف مشغول ارائه خدمت هستند حمایت کند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه توجه به امنیت شغلی کارکنان دستگاههای خدمات رسان به مردم مدنظر بوده و تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری ها با توجه به سابقه تجربه و مدارک تحصیلی از این نظر حایز اهمیت است.

وی تاکید نمود: هم دولت باید اراده برای حل این مشکل داشته باشد و هم مجلس باید برای تامین امنیت شغلی کارکنان شهردای ها اقدام کند.

حاجی بابایی گفت: نظام پرداخت ها در شهرداری ها ناعادلانه است و نیروهای شرکتی و کارمعین به ویژه کارگری مورد بی توجهی قرار گرفته اند درحالی که وضعیت معیشتی آنها سخت و شکننده است و باید در بازنگری قوانین و متناسب سازی حقوق؛ به صورت ویژه مدنظر قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 112

به "مجلس برای تامین امنیت شغلی کارکنان شهرداری ها اقدام کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس برای تامین امنیت شغلی کارکنان شهرداری ها اقدام کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید