لغو ویزا برای گردشگران چین با نگاه مساعد رئیس جمهوری تصویب شد، گام موثری برای افزایش ورود گردشگران چینی برداشتیم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو ویزای ایران برای گردشگران چینی با نگاه مساعد رئیس جمهوری به حوزه گردشگری و اهمیت توسعه این بخش، تصویب شد.

لغو ویزا برای گردشگران چین با نگاه مساعد رئیس جمهوری تصویب شد، گام موثری برای افزایش ورود گردشگران چینی برداشتیم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور ایتالیا ارزان، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام خبر لغو ویزای ایران برای ورود گردشگران چین گفت: خوشبختانه با نگاه مساعد رئیس جمهوری، این درخواست در دولت تصویب شد و می تواند گام موثری در افزایش ورود گردشگران چینی به ایران باشد .

مونسان با اشاره به جمعیت قابل توجه گردشگران چین گفت: در سال 2018 حدود 150میلیون توریست چینی از کشورهای مختلف دنیا بازدید نموده اند و هدف گذاری ما این است که با ظرفیت ها و جاذبه های گسترده کشورمان بتوانیم سالانه میزبان 2میلیون گردشگر چینی باشیم.

او با بیان اینکه لغو ویزا برای گردشگران چین، پس از هفت ماه کوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ثمر رسیده است، یادآور شد: جلسات متعددی با بخش خصوصی فعال گردشگری برگزار گردید، امیدواریم با این اقدام و برنامه های بعدی که برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران به مردم چین در دستور کار است، شاهد افزایش ورود گردشگران چینی باشیم.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه لغو ویزا یکی از راهکارهای جذب گردشگر است، ادامه داد: باید باور کنیم صنعت گردشگری به مراتب از صنعت نفت مالی تر است و این درآمد پایدار تحریم پذیر نیست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توضیح داد: ارتقای صندلی صنعت گردشگری در کشورمان با تصویب قوانین و موضوعات مرتبط با این حوزه مشهود و محسوس است، خوشبختانه در حال حاضر پروژه های گردشگری بسیاری از کشورمان در حال اجراست که با تکمیل این پروژه ها زیرساخت های گردشگری تکمیل می گردد.

مونسان افزود: بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند صنعت گردشگری باید در معرفی ظرفیت ها و راهنمایی گردشگران به سمت مراکز اقامتی رسمی، شفافیت در قیمت و ارتقای کیفیت، همکاری و همراهی لازم را در راستا لغو ویزا با سازمان میراث فرهنگی داشته باشد.

او اضافه نمود: کشورهای هدف گردشگری پس از بازبینی انتخاب شده اند و برنامه های لازم برای توسعه همکاری ها با این کشورها در دست انجام است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 333

به "لغو ویزا برای گردشگران چین با نگاه مساعد رئیس جمهوری تصویب شد، گام موثری برای افزایش ورود گردشگران چینی برداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ویزا برای گردشگران چین با نگاه مساعد رئیس جمهوری تصویب شد، گام موثری برای افزایش ورود گردشگران چینی برداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید