قریبی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور برزیل کرد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، حسین قریبی سفیر جدید ایران در ملاقات با رئیس جمهور برزیل استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

قریبی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور برزیل کرد

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین قریبی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا ضمن ملاقات با ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

ایران و برزیل دارای منافع مشترکی در حوزه های مختلف هستند. هر دو کشور در حال مبارزه با ویروس کرونا و اثرات منفی مالی آن می باشند. ایران و برزیل همچنین از ظرفیت های بزرگی برای همکاری برخوردار هستند.

به گزارش فارس، حسین قریبی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در برزیل هفته پیش رونوشت استوارنامه خور را تسلیم اوتاویو براندلی قائم مقام وزیر خارجه برزیل نموده بود.

قائم مقام وزیر خارجه برزیل در این ملاقات با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و اینکه ایران اولین کشوری بود که سفارت خود را در پایتخت جدید برزیل در سال 1960 تاسیس کرد، گفت: زمینه های زیادی برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه بین دو کشور وجود دارد که نیازمند همکاری نزدیک طرفین است و برزیل برای تحقق این امر آمادگی دارد.

وی همچنین گفت: بحران ناشی از ویروس کرونا نشان داد که همواره مسائل فراگیری در دنیا وجود دارند که نیازمند همکاری کشورها با یکدیگر برای مهار آن است. (اینجا بخوانید)

برزیل با هشت و نیم میلیون کیلومتر مربع مساحت، 210 میلیون نفر جمعیت، 2033 میلیارد دلار فراوری ناخالص داخلی و چهارصد میلیارد دلار تجارت خارجی سالانه هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا است و مهمترین شریک مالی جمهوری اسلامی ایران در قاره آمریکا می باشد.

به گزارش فارس، حسین قریبی پیش از تصدی به این سمت دستیار وزیر خارجه بود. او جایگزین سید علی سقائیان سفیر پیشین ایران در برازیلیا شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1004

به "قریبی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور برزیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قریبی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور برزیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید