قرارداد ویلموتس محرمانه است، تغییرات فدراسیون دلیل خاصی ندارد!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ابراهیم شکوری درباره تغییر سعید فتاحی در سازمان لیگ و استعفای اسماعیل حسن زاده و مرتضی تورک روسای کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال، گفت: تغییرات در سازمان های مختلف صورت می گیرد و دلیل خاصی ندارد! هر تغییر می تواند مثبت باشد. جا دارد از دوستانی که چند سال زحمت کشیدند تشکر کنیم.

قرارداد ویلموتس محرمانه است، تغییرات فدراسیون دلیل خاصی ندارد!

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا جدایی تورک به خاطر درخواست قوه قضائیه بوده است؟ توضیح داد: خیر. اینکه فضای فوتبال شیشه ای و شفاف است را قبول دارم ولی این از اختیارات رئیس هر سازمان است که نیروهایش را جابجا کند. دوستانی که تغییر کردند یعنی آقایان تورک، حسن زاده و فتاحی سالیان سال زحمت کشیدند و باید از این عزیزان تشکر کنیم.

شکوری درباره دلیل جدایی تورک و ارتباطش با قوه قضائیه، تاکید نمود: ارتباطی به قوه قضائیه نداشته است.

آیا جدایی آقای تورک ارتباطی به احکامی که او اخیرا درباره رئیس فدراسیون و نزدیکانش صادر کرد دارد؟ سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال گفت: خیر. اگر به این مسائل ربط بدهیم پیچیده می گردد ولی ماجرا به این پیچیدگی ها هم نیست. به دلیل اینکه فدراسیون مخاطبان گسترده ای دارد، به اتفاقاتش بیشتر پرداخته می گردد. مسائل شفاف و طبیعی است.

شکوری درباره اینکه تغییرات در فدراسیون فوتبال شفاف نیست و دلیل این تغییرات نامشخص است، گفت: تغییر دلیل نمی خواهد!

وی در مورد اینکه چرا در صورتی که عملکرد این افراد خوب بوده فدراسیون تصمیم به تغییرشان گرفته است؟ یادآور شد: آقای حسن زاده را دادگستری خواست و بعد از 10 سال کار در فدراسیون جدایی اش منطقی است!

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا برکناری سعید فتاحی ارتباطی به ماجرای توپ های لیگ برتر داشته است؟ گفت: شما باید به مسائلی بپردازید که کاملا مثبت باشد چون با آبروی نفرات مرتبط است. شفاف می گویم و آقای تاج هم در نشست خبری اشاره نمود که تغییر در هر سازمانی صورت می گیرد. تغییرات همیشه منفی نیست و می تواند مثبت هم باشد. در این ارتباط از سمت فدراسیون فوتبال ابهامی وجود ندارد. فدراسیون و سازمان لیگ سازمان هایی هستند که در هفته بزرگترین اجتماعات انسانی را برپا می نمایند. وقتی یک میلیون نفر را به استادیوم می کشید حواشی کوچک هم رخ می دهد ولی باید نیمه پر لیوان را هم دید.

شکوری که با برنامه استادیوم مصاحبه می کرد، با بیان اینکه مسائل مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی رفع شده است، اظهار کرد: ویلموتس وارد ایران شد و از امروز تمرینات را آغاز می نماید. طی یکی دو هفته گذشته فشار بسیار زیادی به فدراسیون فوتبال وارد شد. حواشی روز به روز بیشتر می گردد ولی خدا را شکر با تمام مسائل مالی که تمام قسمت ها با آن درگیر است سعی کردیم کار را پیش ببریم. پول ایشان هم پرداخت شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می گردد قرارداد ویلموتس 3 میلیون یورو است، یادآور شد: رقم قرارداد کاملا محرمانه است و دو طرف تعهد داده اند محرمانه بماند. رسانه ها یاری نمایند کار را در آرامش پیش ببریم. بازی مهمی با عراق داریم و مردم منتظرند نتیجه بگیریم.

چرا پول دیر به دست ویلموتس رسید؟ آیا بحث کارشکنی از سوی سفارت بلژیک در این ماجرا صحت دارد؟ شکوری در پاسخ به این سئوال توضیح داد: نمی دانم این خبرها را از کجا می آورید ولی اینها حاشیه ای است. تحریم های ظالمانه ای علیه ایران وجود دارد و انتقال پول سخت است. راه های زیادی را امتحان کردیم. کمیته های مختلف فدراسیون فوتبال بسیار کوشش کرد و با همکاری وزارت ورزش توانستیم این اتفاق را رقم بزنیم. الان شرایط خوب است.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت هایش در پاسخ به این سئوال که چرا فدراسیون درخواستی برای تغییر میزبانی بازی عراق نداد؟ گفت: الان که محل میزبانی تغییر نموده است.

شکوری درباره اینکه این تغییر از طرف فیفا بود و فدراسیون فوتبال درخواستی در این زمینه نداده بود، اظهار داشت: فیفا و کنفدراسیون آسیا به عنوان مسئولان برگزاری مسابقات کلیه شرایط را رصد می نمایند. ما به جاهایی که باید ورود می کردیم، ورود کردیم! در بحث داور مسابقه که داور اردنی بود، باتوجه به همزبانی او با کشور عراق خواستیم به این موضوع بیشتر توجه گردد که داور بازی هم تغییر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 660

به "قرارداد ویلموتس محرمانه است، تغییرات فدراسیون دلیل خاصی ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد ویلموتس محرمانه است، تغییرات فدراسیون دلیل خاصی ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید