عضو مجلس انگلیس: خودکشی سربازانِ ما فاجعه است

به گزارش تور ایتالیا ارزان، یک عضو مجلس انگلیس در واکنش به خودکشی سربازان انگلیسی آن را فاجعه بار خواند و گفت هیچ دلیلی برای توجیه آن وجود ندارد.

عضو مجلس انگلیس: خودکشی سربازانِ ما فاجعه است

به گزارش جانی مرسر یکی از اعضای کنونی مجلس انگلیس و عضو سابق ارتش این کشور، در اظهاراتی به خودکشی چندین سرباز انگلیسی واکنش نشان داده و آن را وحشتناک و فاجعه بار خوانده است.

اظهارات این مقام انگلیس پس از سخنان مادرِ یکی از سربازان گفته شد. این سرباز 11 امین سرباز انگلیسی در یک گردان بود که دست به خودکشی زد. او بعلاوه یکی از دو سربازی است که پس از در دست گرفتن یک اسلحه برای خدمت به ارتش، دست به خودکشی زده اند.

بیشتر این سرباز ها پس از ترک ارتش انگلیس، از اختلال استرسی پس از ضایعه روانی (PTSD) یا مسائل روانی دیگر رنج می بردند.

اکنون این عضو مجلس انگلیس گفت: خودکشی سربازان ما فاجعه بار و وحشتناک است و هیچ توجیهی برای آن نیست.

او بعلاوه بیان کرد: عدم توجه به سربازان انگلیسی یک لکه ننگ برای کشور ماست. سربازانی که 50 سال در خونین ترین درگیری ها حضور داشتند به علت عدم ارائه یاری ازسوی ما جان خود را می گیرند، این یک لکه ننگ است.

مرسر در ادامه با بیان آن که این یک خیانت به این سرباز ها و خانواده های آن ها است، اضافه نمود: مراکز مراقبت از جانبازان و سربازان در انگلیس وجود دارد، اما دسترسی به آن ها عملا غیرممکن است.

او در ادامه اضافه نمود نهادی در سال 2019 با هدف رسیدگی به این افراد تاسیس شده است اما در این زمینه هم سیاسی بازی هایی صورت گرفت. این یک تصمیم سیاسی بود که نگذاشتند من درباره شرایط سربازانی که خودکشی کردند صحبت کنم.

مرسر در خاتمه گفت: بوریس جانسون هم در این زمینه تصمیمی سیاسی گرفت تا به عهد خود وفا و به بهداشت روانی این سربازان رسیدگی نکند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1959

به "عضو مجلس انگلیس: خودکشی سربازانِ ما فاجعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو مجلس انگلیس: خودکشی سربازانِ ما فاجعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید