طالبان هرگونه ارتباط با القاعده را رد کرد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان می گوید که این گروه هیچ عضو القاعده را در صفوف خود ندارد. به گفته مجاهد، همه شبه نظامیان خارجی، از جمله افراد القاعده ، به کشورهای خود برگشته اند.

طالبان هرگونه ارتباط با القاعده را رد کرد

به نقل از اسپوتنیک، این اظهار نظر یک هفته پس از آن صورت گرفت که سرپرست سفارت آمریکا در کابل گفت که ممکن است طالبان ارتباط خود را با سازمان تروریستی القاعده قطع ننموده باشد. دولت افغانستان نیز ادعا می نماید که این گروه ها هنوز با هم در ارتباط هستند.

یک گروه عالی رتبه دولتی به اسپوتنیک گفت: طالبان گروه مشترکی را از اعضای شبکه حقانی [وابسته به طالبان]، القاعده و داعش برای انجام حملات شدید و جلوگیری از فرایند صلح ایجاد نموده اند. این گروه به شبکه حقانی داده شده و شبه نظامیان آن عضو سه گروه خواهند بود.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نیروهای مسلح این کشور 20 نفر از اعضای القاعده را در استان هلمند کشته اند. طالبان اما ادعای این وزارتخانه را به عنوان تبلیغات رد نموده است.

یک مقام طالبان گفت: دشمن مزدور، تبلیغات خود را گسترش داده است و متأسفانه رسانه ها نیز مخفیانه اعلام نموده اند که 22 نفر از اعضای القاعده در هلمند کشته شده اند. ما این تبلیغات را به شدت رد می کنیم. در هلمند القاعده وجود ندارد و هیچ کسی آسیب ندیده است.

هفته گذشته سی.ان.ان به نقل از دو عامل القاعده گزارش داد که طالبان و القاعده هنوز به وسیله به اصطلاح اخوان المسلمین با هم در ارتباط هستند. در همان زمان، این گروه تروریستی گفت که به افغانستان به عنوان یک پایگاه بالقوه برای توطئه و انجام حملات آینده علاقه ای ندارد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1822

به "طالبان هرگونه ارتباط با القاعده را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان هرگونه ارتباط با القاعده را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید