روسیه: ایران و برجام در مرکز توجه نشست شورای حکام قرار خواهد داشت

به گزارش تور ایتالیا ارزان، میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت: موضوع ایران و برجام در مرکز توجه نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار خواهد داشت.

روسیه: ایران و برجام در مرکز توجه نشست شورای حکام قرار خواهد داشت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اولیانوف روز آدینه در توئیتی نوشت: نشست ماه مارس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه شروع می گردد و ایران یک بار دیگر در مرکز توجه قرار خواهد داشت.

وی اضافه نمود: مسوولیت مشترک 35 عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی این است که تضمین کند که بحث ها بر کوشش های دیپلماتیک برای احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد.

شورای حکام تشکیلات تصمیم گیرنده در آژانس بین المللی انرژی اتمی است که هر سال چند نشست برای تصمیم گیری در خصوص مسائل مهم این سازمان برگزار می نماید.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با حیاتی خواندن هفته های آینده برای برجام، گفت که توافق موقت آژانس با ایران یک فرصت گرانبها به دیپلماسی برای حفظ برجام داده است.

گروسی روز آدینه در گفت وگو با یک رسانه خارجی اوضاع فعلی را شکننده و حساس توصیف کرد و گفت که تغییر در شرایط بازرسی آژانس از مراکز هسته ای اقدامی در جهت بهتر شدن اوضاع نبوده است.

به ادعای مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، با این توافق موقت اطمینان حاصل می گردد که نقاط کوری برای بازرسان سازمان ملل وجود نخواهد داشت.

در سفر اخیر گروسی به ایران، آژانس به یک توافق موقت برای ادامه فعالیت های نظارتی آژانس تا سه ماهه آینده با ایران دست یافت.

گروسی پیشتر در گفت وگو با شبکه خبری ژاپنی(ان اچ کی) با تاکید بر ضرورت دستیابی به توافقی درباره برنامه هسته ای ایران، گفت که اگر ایران و دیگر کشورها از جمله آمریکا در باره این برنامه به توافق دست نیابند، جامعه جهانی با شرایط کاملا جدیدی درمورد پیشرفت هسته ای تهران روبه رو می گردد.

گروسی همچنین مدعی شد که تعلیق پروتکل الحاقی خسارتی مهم برای جامعه جهانی است .

گروسی روز یکشنبه گذشته در تهران با علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران درباره آخرین تحولات برجام گفت وگو کرد و این دیدارها به صدور بیانیه ای مشترک بین ایران و آژانس منجر شد که بر اساس آن فعالیت های ضروری نظارت و راستی آزمایی آژانس تا سه ماه در ایران ادامه پیدا کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1702

به "روسیه: ایران و برجام در مرکز توجه نشست شورای حکام قرار خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ایران و برجام در مرکز توجه نشست شورای حکام قرار خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید