ربیعی: محدودیت های کرونایی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت که محدودیت ها در نظر گرفته شده تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت.

ربیعی: محدودیت های کرونایی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت

به گزارش تور ایتالیا ارزان، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز(شنبه 9 فروردین) ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: اولین بحث ما در مصوبات، چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود. این طرح تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت. تمام محدودیت های اعلام شده، تا 20 فروردین جاری خواهد بود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: جدا کردن افراد مبتلا از جامعه از دیگر بحث های مطرح بود. گزارشاتی که اعلام شد که بر مبنای آنها دو تصمیم گرفته شد. اولین تصمیم این است که چناچه فرد مبتلا از پروتوکل های بهداشتی تبعیت نکردند، کمیته اجتماعی - امنیتی تمهیدات لازم مبنی بر وادار کردن این افراد را پیش خواهد برد و ابلاغ خواهد کرد. این افراد به اجبار قانون نباید حامل ویروس شود. لذا با تخلفات به جد برخورد خواهد شد.

ربیعی ادامه داد: تصمیم دوم در راستای حمایت از شهروندانی است که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن افراد خانواده هایشان ندارد. بسیاری از منازل کوچک است یا اتاق زیادی ندارد. به همین علت فرد مبتلا همه افراد خانواده را دچار رنج می کند. لذا دولت در جهت حمایت از این خانواده ها امکانات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه های دولت با هزینه دولت فراهم می کند.

ربیعی در پایان گفت:خانواده هایی که امکان نگهداری افراد مبتلا را ندارد، می توانند با مراجعه به نقاهتگاه ها مشکل خود را برطرف کنند. این تصمیم تصمیمی در حمایت از اقشار پایین تر جامعه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1108

به "ربیعی: محدودیت های کرونایی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: محدودیت های کرونایی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید