رئیس جمهور طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار دهد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرگزاری خبرنگاران-نماینده مردم بندر انزلی گفت: از رئیس جمهور درخواست داریم طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار داده و همچنین هیأت عالیرتبه ای را برای پیگیری و ارائه گزارش به دولت به شهرستان انزلی و برخورد با خاطیان اعزام کند.

رئیس جمهور طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار دهد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 دی ماه) مجلس در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: دستگاه های مختلف در دولت سابق مسائل زیادی را برای مردم منطقه به وجود آوردند که نیاز است برای رفع آنها تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی ادامه داد: تالاب انزلی یکی از میراث های طبیعی کشور بوده که سازمان های بین المللی هم در مورد آن حساسیت های زیادی دارند. این تالاب به واسطه عدم لایروبی در گذشته، رسوب گذاری از بالا، پسروی دریای خزر و خشکی تالاب انزلی نگرانی های زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم بندر انزلی گفت: وزارت نیرو در سال 93 در اقدامی عجیب و غیرکارشناسی اقدام به افزایش حریم تالاب از 15 هزار هکتار بر مبنای کنوانسیون رامسر به 25 هزار هکتار کرد و همچنین در اقدام خلاف دیگری سند اراضی واگذار شده در اصلاحات اراضی سال های41 و 42 و طرح های بعد از انقلاب و هادی روستایی که در حریم و بستر تالاب قرار گرفته اند را به نام خود سند زد که در نهایت با اعتراض منابع طبیعی، مجددا به نام این سازمان سند زده شد.

دنیا مالی شرح داد: از رئیس جمهور درخواست داریم طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار داده و همچنین هیأت عالیرتبه ای را برای پیگیری و ارائه گزارش به دولت به شهرستان انزلی و برخورد با خاطیان اعزام کند. مشکل تالاب جدی است و نیاز به توجه فوری و اختصاص منابع لازم برای بهبود شرایط آن داریم.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2137

به "رئیس جمهور طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور طرح نجات تالاب انزلی را در دستور کار قرار دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید