درخواست حزب دولتی آلمان برای اتخاذ موضع آشکار مرکل در برابر ترامپ

به گزارش تور ایتالیا ارزان، حزب سوسیال دموکرات از صدر اعظم آلمان درخواست کرد که موضع آشکاری در برابر تصمیم ترامپ برای انتقال نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان به لهستان اتخاذ کند.

درخواست حزب دولتی آلمان برای اتخاذ موضع آشکار مرکل در برابر ترامپ

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، حزب سوسیال دموکرات آلمان این انتقاد را به آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان وارد نموده است که موضع آشکاری در برابر تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای انتقال بخشی از نیروهای آمریکایی از آلمان به لهستان اتخاذ نمی کند.

رالف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره به روزنامه تاگس اشپیگل گفته است: آلمان و همچنین صدر اعظم باید صریح و بی پرده در برابر آمریکا موضع گیری کند. آنچه که تا به حال گفته شده است بسیار کم است.

پیش از این مرکل در مصاحبه ای با بعضی رسانه های اروپایی گفته بود که نیروهای آمریکایی در آلمان هم برای حمایت آلمان و بخش اروپایی ناتو و هم در راستای منافع آمریکا است.

در چهارشنبه گذشته ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای لهستانی خود در واشنگتن اعلام نمود که با بازگرداندن نیروهای آمریکایی از آلمان می خواهد نیروهای خود در لهستان را تقویت کند. رئیس جمهور لهستان در حالی به واشنگتن سفر نموده است که روز یکشنبه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار می گردد.

رئیس فراکسیون سوسیال دموکرات ها در مجلس آلمان در این باره گفته است: روسای جمهوری آمریکا و لهستان تنها از دلایل تاکتیک انتخاباتی راستای را شروع نموده اند که از نظر سیاست های امنیتی خطرناک است. آن ها یک رویکرد نظامی را دنبال می نمایند که بالاخره به یک سیاست تنش زدایی و دیپلماسی هوشمندانه احتیاج دارد.

وی همچنین تاکید نمود که رئیس جمهور روسیه این تصمیم آمریکا برای انتقال نیرو به لهستان را بدون پاسخ نخواهد گذاشت و تحمل نخواهد کرد.

موتسنیچ درباره عواقب بد شدن مناسبات ناتو و روسیه در سایه این تصمیم ترامپ و خطرات آن برای صلح و امنیت در اروپا هشدار داده و گفت: سایر کشورهای اروپایی عضو ناتو نباید این راستا را طی نمایند.

رالف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان چندی پیش هم در سخنانی چنین عقب نشینی گسترده نیروهای آمریکایی از خاک آلمان را یک نقطه عطف ارزیابی نموده و گفت: این امر تداوم بی مسئله حضور نهادهای بی شمار امنیتی آمریکا در آلمان را زیر سوال قرار می دهد.

وی در عین حال این بازگشت نیروهای آمریکایی از خاک آلمان را فرصتی دانست که سیاست امنیتی آلمان در یک محیط اروپایی جایگذاری گردد. این مقام آلمانی چنین رویکردی را با توجه به سیاست های فعلی ایالات متحده ضروری و معقول ارزیابی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1238

به "درخواست حزب دولتی آلمان برای اتخاذ موضع آشکار مرکل در برابر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست حزب دولتی آلمان برای اتخاذ موضع آشکار مرکل در برابر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید