خبرنگاران عربستان مدعی انهدام سه فروند پهپاد یمنی شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران- خبرنگاران- عربستان مدعی سرنگونی و انهدام سه فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروهای یمنی در جنوب آن کشور شد.

خبرنگاران عربستان مدعی انهدام سه فروند پهپاد یمنی شد

به گزارش شبکه خبری الجزیره، تلویزیون سعودی پنجشنبه شب گفت: ریاض سه فروند پهپاد بمب گذاری شده را که توسط حوثی ها (جنبش انصارالله یمن) به سمت عربستان به پرواز در آمده بود، سرنگون کرد.

جزئیات بیشتری در ا ین باره گزارش نشده است.

عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می دهد که یمنی ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی ها شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1496

به "خبرنگاران عربستان مدعی انهدام سه فروند پهپاد یمنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عربستان مدعی انهدام سه فروند پهپاد یمنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید