خبرنگاران جهش تحصیلی 33 دانش آموز کردستانی تایید شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سنندج- خبرنگاران- رییس آموزش وپرورش استثنایی کردستان گفت: در اجرای طرح ارزیابی هوش دانش آموزان متقاضی برای جهش تحصیلی، 33 نفر تایید شدند.

خبرنگاران جهش تحصیلی 33 دانش آموز کردستانی تایید شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

خلیل رنجبر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور ایتالیا ارزان گفت: برای سال تحصیلی 1400 - 1399 ، تعداد 65دانش آموز متقاضی جهش تحصیلی، در آزمون تست هوش شرکت کردند که 33 نفر آنان صلاحیت ارتقا به پایه تحصیلی بالاتر را کسب و 32 دانش آموز نیز حد نصاب لازم را کسب نکردند.

وی اضافه نمود: برنامه جهش تحصیلی در 6 مرکز تخصصی هوش شهرستان های سنندج، قروه، مریوان، بانه، بیجار و سقز برای دانش آموزان دوره اول ودوم ابتدایی از31تیر تا اواخر مرداد اجرا شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان یادآور شد: در این دوره ارزیابی هوشی دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی از پایه اول به سوم ،دوم به چهارم، سوم به پنجم وچهارم به ششم ابتدایی انجام شد.

رنجبربا بیان اینکه ارزیابی دانش آموزان متقاضی جهش توسط آزمایندگان مجرب که دارای مجوز اجرای تست هوش از معاونت تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی هستند، انجام می گردد، گفت: در این برنامه به دانش آموزان اجازه داده می گردد با رعایت اصل مساوات در آموزش و با توجه به استعدادهای خود خارج از سن تقویمی، تسریع در آموزش داشته باشند .

وی اضافه نمود: شرط اینکه دانش آموزی پایه ای از دوره تحصیلی را به صورت جهشی بخواند این است که از نظر هوشی نسبت به گروه همسالان خود در سطح بالاتر باشد .

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان ادامه داد: کسب نمرات بالا شرط لازم برای جهش تحصیلی است اما شرط کافی نیست ونمی توان نمرات بالا را تنها معیار پذیرش دانش آموزان برای حضور در دوره های جهش تحصیلی دانست.

وی گفت: دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی که پیروز به گذراندن آزمون هوش شدند، شهریورجاری درآزمون تحصیلی پایه مورد نظر شرکت می نمایند واگر درهمه دروس نمره قبولی را کسب نمایند یک پایه تحصیلی را گذرانده وبه پایه بالاتر خواهند رفت .

درسال تحصیلی 99-98 تعداد120 دانش آموز متقاضی جهش در آزمون تست هوش شرکت کردند که تعداد 64 نفر پیروز شدند به پایه تحصیلی بالاتر ارتقا یابند و 56 دانش آموز نیز حد نصاب لازم را کسب نکردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1359

به "خبرنگاران جهش تحصیلی 33 دانش آموز کردستانی تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جهش تحصیلی 33 دانش آموز کردستانی تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید