خبرنگاران تلف شدن ماهیان رودخانه دز به دلایل نامشخص

به گزارش تور ایتالیا ارزان، دزفول- خبرنگاران- تعدادی از ماهیان رودخانه دز بعد از پل غدیر دزفول روز شنبه به دلایل نامشخص تلف شدند.

خبرنگاران تلف شدن ماهیان رودخانه دز به دلایل نامشخص

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول شنبه شب در این باره به خبرنگار خبرنگاران گفت: در نقاطی از رودخانه دز مانند بعد از پل غدیر و پس از تصفیه خانه فاضلاب، تعدادی از ماهیان رودخانه دز تلف شدند که علت های مختلفی می تواند داشته باشد.

مصطفی استادچینی گر افزود: کاهش نزولات و بارندگی، برداشت آب و کاهش دبی رودخانه ممکن است موجب تلف شدن ماهیان و آبزیان گردد.

وی ادامه داد: ممکن است به علت کاهش آب به دلایل مختلف، تعدادی از ماهیان و آبزیان در چاله های بستر رودخانه دز باقی بمانند و ارتباط آنها با آب رودخانه قطع گردد که این موضوع باعث تبخیر و کاهش اکسیژن و کیفیت آب می گردد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: به منظور تامین ذخیره ژنتیکی ماهیان برای شیلات بچه ماهی در رودخانه رهاسازی می گردد که باید حق آبه محیط زیستی این رودخانه به نحوی معین گردد تا تلفات این چنینی نداشته باشیم.

وی افزود: به نظر میرسد دبی آب کفاف حق آبه زیست محیطی را نمی دهد.

استادچینی گر بیان نمود: هر ساله در این موقعیت به علت های مختلف از جمله کمبود آب پشت سدها و برداشت آب شاهد مسائل این چنینی هستیم.

رئیس امور آب شمالغرب خوزستان نیز گفت: از هفته گذشته تا به امروز تغییر محسوسی در خروجی سد دز صورت نگرفته و دبی رودخانه دز بین 160 تا 170 مترمکعب بوده که دبی خوبی است.

کیسان روئینیان افزود: دبی رودخانه دز کاهش نیافته و به نظر می رسد مرگ آبزیان علت دیگری داشته باشد.

انتشار تصاویر تلف شدن ماهیان رودخانه دز در فضای مجازی واکنش دوستداران محیط زیست را در پی داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1452

به "خبرنگاران تلف شدن ماهیان رودخانه دز به دلایل نامشخص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تلف شدن ماهیان رودخانه دز به دلایل نامشخص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید