خبرنگاران اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بوشهر- خبرنگاران- مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهدای عضو یک مادر خورموجی از توابع استان بوشهر جان سه بیمار نیازمند اهدای عضو را نجات داد.

خبرنگاران اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا باقری روز یکشنبه به رسانه ها اظهار داشت: اعظم عبدالهی 60 ساله به علت سکته مغزی در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) گناوه بستری شده بود اما با وجود تلاش پزشکان به علت وسعت خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شد.

وی خاطرنشان کرد: با رضایت خانواده نوع دوست و ایثارگر بیمار مرگ مغزی و تلاش همکاران در ICU بیمارستان امیرالمؤمنین و به وسیله اورژانس هوایی به بیمارستان سلمان فارسی برای برداشت عضو انتقال و بامداد امروز سه عضو شامل 2 کلیه و کبد برای پیوند به نیازمندان به عضو برداشته شد.

باقری افزود: رضایت به موقع خانواده هایی که بیمار مرگ مغزی در بیمارستان ها دارند نقش به سزایی در نجات جان هم وطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

رئیس مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در آموزه های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع دوستی و مورد آزمایش الهی قرار دریافت کسانی که ایمان آورده اند تأکید شده است و رویارویی با مرگ مغزی نیز مثالی عینی برای این موضوع است.

باقری با بیان اینکه این نهمین ایثار ماندگار در سال 99 است افزود: با انجام این ایثار ماندگار، تا به امروز 75 هم استانی فرشته نجات جان هم وطنان نیازمند به دریافت عضو شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1630

به "خبرنگاران اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید