خبرنگاران انگلیس برای سومین بار قرنطینه شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، لندن- خبرنگاران- نخست وزیر انگلیس با اشاره به شیوه انفجار گونه شیوع ویروس کرونا که به گفته او آمار مرگ و میر در این کشور را طی هفته گذشته 20 درصد افزایش داده اعلام کرد که این کشور دوباره وارد قرنطینه سراسری شد.

خبرنگاران انگلیس برای سومین بار قرنطینه شد

به گزارش خبرنگاران، بوریس جانسون شامگاه دوشنبه در سخنانی که از طریق شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی منتشر شد توضیح داد که افراد تنها در شرایط اضطراری، شامل خرید اقلام ضروری، مراجعه به درمانگاه و فرار از اذیت و آزار خانگی قادر به خروج از منزل هستند. همچنین افراد شاغل تنها در حالی که امکان کار در خانه وجود نداشته باشد باید خانه را ترک کنند.

مدارس و مراکز آموزشگاهی نیز ناگزیر تعطیل و آموزش دانش آموزان به صورت مجازی ارائه می شود.

نخست وزیر انگلیس توضیح داد که ویروس جدید و جهش یافته کرونا بین 50 تا 70 درصد مسری تر است و بیمارستان های کشور از ابتدای همه گیری کرونا شلوغ تر و تحت فشار بیشتری هستند.

پیش از این سخنان، بالاترین مقام های پزشکی سراسر بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) با صدور بیانیه ای مشترک سطح هشدار کرونایی در این کشور را به بالاترین حد ارتقاء دادند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در رسانه های انگلیس منتشر شد، آمده است که اگر محدودیت های کرونایی برای مهار شیوع این ویروس تشدید نشود سازمان خدمات درمانی این کشور ظرف 21 روز آینده از پا درخواهد آمد.

این بیانیه می افزاید: بسیاری از بخش های نظام سلامت کشور تحت فشار سهمگینی قرار دارند. آمار ابتلا به کرونا به شدت بالاست و شمار زیادی از بیماران کرونایی در بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

نویسندگان این بیانیه با اشاره به اینکه آمار ابتلا به کرونا همه جا در حال افزایش است، توضیح دادند: اطمینان نداریم که سازمان ملی بهداشت تحمل فشار بیشتری را داشته باشد.

انگلیس پس از دوره نسبتاً آرامی که از اوایل سپتامبر آغاز شده بود در ماه اکتبر وارد قرنطینه عمومی در کل کشور شد. جانسون به مردم امیدواری داده بود که تا تعطیلات کریسمس اوضاع کمی بهبود خواهد یافت تا جایی که مردم بتوانند بازدیدهای خود را انجام دهند.

با این حال پس از قرنطینه ملی ماه اکتبر کشور وارد قرنطینه محلی بر اساس سیستم درجه بندی از یک تا سه شد. در این سیستم رده یک به معنی منطقه با خطر متوسط، 2 وخیم و سه بسیار وخیم بود.

19 دسامبر در حالی که مردم توقع شنیدن خبر کاهش حساسیت قرنطینه ها و امکان دید و بازدید سال نو را داشتند، جانسون برای اولین بار رده چهار را معرفی کرده و لندن و بخش بزرگی از جنوب شرقی انگلیس را در این منطقه قرار داد.

وی عامل این تغییر سیاست را شناسایی نوع جهش یافته ای از ویروس کرونا معرفی کرد. در نتیجه مقررات جدید، نزدیک به 44 میلیون شهروندان گرفتار شده در منطقه با حساسیت درجه چهار امکان خروج از این حوزه را ندارند. فردای اعلام جانسون، یعنی 20 دسامبر از ساعت 10 شب، فرانسه مرز خود را به روی انگلیس بست که موجب شکل گیری یک صف طولانی از کامیون های باری در جاده های منتهی به بندر دووِر شد.

هم اکنون افزون بر 50 کشور جهان در حالی از ترس شیوع گونه جدید ویروس کرونا مرزهای خود را به روی انگلیس بسته اند که هنوز دورنمای روشنی از بازگشت به روال عادی دیده نمی شود.

ساعاتی پیش سروزیر اسکاتلند اعلام کرد که از بامداد سه شنبه این منطقه به مدت یک ماه دوباره قرنطینه می شود.

تنها در 24 ساعت گذشته 58 هزار و 784 نفر به کرونا مبتلا شده و در همین مدت 407 نفر زندگی خود را از دست داده اند. این برای ششمین روز متوالی است که موارد جدید ابتلای روزانه کرونا بیش از 50 هزار نفر بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1608

به "خبرنگاران انگلیس برای سومین بار قرنطینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگلیس برای سومین بار قرنطینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید