تلاش برگزیده جایزه مصطفی برای ساخت واکسن کرونا

به گزارش تور ایتالیا ارزان به نقل ازجایزه مصطفی(ص)، اوگور شاهین برگزیده جایزه مصطفی (ص) به پیشرفت های چشمگیری در زمینه ساخت واکسن کووید 19 دست یافته است و آزمایش این واکسن بر روی انسان از اواخر ماه آوریل آغاز می کند.

تلاش برگزیده جایزه مصطفی برای ساخت واکسن کرونا

وی ایمنی شناس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بیوانتک است و تلاش خود را برای مقابله با ویروس کرونا که از سه ماه پیش در چین شیوع پیدا کرده، آغاز کرده است. شاهین به خاطر پژوهش های برجسته اش در زمینه تولید و ارزیابی واکسن های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA در سال 2019 برگزیده جایزه مصطفی (ص) شد.

اوگور شاهین در ماه ژانویه در پی مطالعه مقاله ای علمی در مورد بروز نخستین علایم ویروس کرونا در خانوادهای در ووهان چین پیش بینی کرد که این ویروس در سراسر جهان شیوع پیدا خواهد کرد، این درحالی است که بسکمک از دانشمندان این موضوع را تهدید جدی نمی دیدند.

شاهین با هشدار به هیأت مدیره شرکت بیوانتک برای مقابله با این ویروس ناخوانده و تهدیدگر سلامت جهانی، گروهی را برای تولید واکسن احتمالی به منظور ایجاد ایمنی و جلوگیری از ابتلا به عفونت کووید 19 تشکیل داد.

وی در این زمینه گفت: این بیماری یک همه گیریِ جهانی بوده که مقابله با آن مستلزم یک تلاش جهانی است. ما با همکاری با شریک مان می توانیم تلاش خود را جهت تولید واکسن کووید19 برای افرادی که در سرتاسر جهان نیازمند آن هستند، تسریع بخشیم.

این محقق افزود: ما این همکاری را گامی مهم در راستای تلاش جهانی برای تسریع تولید واکسن بر پایه mRNA و جلوگیری از ابتلا به عفونت کووید 19 می دانیم.

شاهین افزود: ما وظیفه خود می دانیم که فناوری کامل و تخصص ایمنی شناسی خود را به منظور کمک به رفع شرایط اضطراری ناشی از همه گیری کووید 19 بکار بندیم.

این محقق ادامه داد: ما همه با هم در حال همکاری با آژانس های نظارتی و همکاران مان در زمینه بیماری های عفونی از جمله شرکت داروسازی فایزر هستیم تا آزمایشات را سریعاً آغاز کرده و واکسن در اسرع وقت در سراسر جهان در دسترس عموم قرار بگیرد. همچنین در حال کار کردن روی روش درمانی جدیدی برای بیماران مبتلا هستیم که در هفته های آینده اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1101

به "تلاش برگزیده جایزه مصطفی برای ساخت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برگزیده جایزه مصطفی برای ساخت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید