تظاهرات ضد دولتی در تایلند وارد سومین روز خود شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران: هزاران نفر از هواداران احزاب مخالف تایلند امروز برای سومین روز متوالی در اعتراض به سیاست های دولت این کشور در پایتخت دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند.

تظاهرات ضد دولتی در تایلند وارد سومین روز خود شد

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان به نقل از پرس تی وی، هزاران نفر از هواداران احزاب مخالف تایلند امروز (چهارشنبه) برای سومین روز متوالی در اعتراض به سیاست های دولت این کشور در پایتخت دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، با بستن چندین خیابان و منطقه اصلی در بانکوک خواهان اعتصاب سراسری و تعطیلی کامل این شهر شدند.

اقدام مخالفان و معترضان دولت تایلند برای تعطیلی شهر بانکوک با هدف افزایش فشار بر یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر این کشور برای استعفا صورت می گیرد.

بنا بر این گزارش، مخالفان دولت تایلند پیش از این تهدید نموده بودند که در صورت عدم استعفای شیناواترا، بانکوک را از 13 ژانویه تعطیل خواهند کرد. نخست وزیر تایلند سعی نموده است با ارائه پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام 2 فوریه به بحران سیاسی این کشور سرانجام دهد ولی مخالفان به شدت نگران پیروزی مجدد وی در انتخابات هستند.

گرچه ماموران پلیس تحرکات مخالفان و معترضان را زیر نظر دارند ولی هنوز نشانه ای از اعمال زور و خشونت از سوی پلیس تایلند برای جلوگیری از اقدامات مخالفان و معترضان دولت وجود ندارد.

اعتراضات تایلند از نوامبر گذشته زمانی شروع شد که دولت این کشور تصمیم گرفت با اجرای عفو عمومی زمینه بازگشت تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق و برادر نخست وزیر کنونی را به تایلند آماده کند. وی به اتهام فساد اقتصادی به زندان محکوم شده ولی بدون گذراندن دوران محکومیت خود اکنون در خارج از کشور زندگی می نماید.

اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت.

مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور عروسکی در دست برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است. تاکسین شیناواترا در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد اقتصادی در خارج از تایلند زندگی می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 480

به "تظاهرات ضد دولتی در تایلند وارد سومین روز خود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضد دولتی در تایلند وارد سومین روز خود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید