تشکیل پرونده برای احتکار کنندگان ماسک، برخورد تعزیرات با تبلیغ کنندگان داروی جعلی کرونا ویروس

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از برخورد با سوجویان تبلیغ کننده فروش داروی کرونا ویروس اطلاع داد.

تشکیل پرونده برای احتکار کنندگان ماسک، برخورد تعزیرات با تبلیغ کنندگان داروی جعلی کرونا ویروس

جهت دریافت مشاوره خدمات سایز کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

محمد علی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ،درباره اقدامات سازمان تعزیرات درخصوص مقابله با احتکار و گران فروشی ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در تهران، گفت: در مورد این موضوع کشفیات ویژه ای را در سطح شهر تهران داشتیم.

وی اضافه نمود: از همان روز های اول که بحث انتشار کرونا ویروس مطرح شد، سعی کردیم تا به موضوع ورود کنیم و تقریبا هر روز تعداد قابل توجهی از گشت های مشترک تعزیرات در سطح پایتخت فعال بوده است.

اسفنانی توضیح داد: در یکی از پرونده های آنالیز شده تعداد 3 میلیون ماسک در انباری در پایتخت کشف شد و در آنالیز دو پرونده دیگری هم تعداد یک میلیون و دویست هزار عدد ماسک احتکار شده به صورت جداگانه توسط بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی در تهران کشف شد.

وی اضافه نمود: در پرونده دیگری که مورد آنالیز نهاده شد، 5 کانکس دستکش یکبار مصرف که شامل یک هزار و 700 کارتن از این قلم جنس بود، کشف شد و در بعضی از مناطق هم مقادیر قابل توجهی از ژل و مواد ضدعفونی کننده احتکار شده، کشف و ضبط شد.

به گفته مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران پرونده های متعددی برای محتکران و گرانفروشان ماسک تشکیل شده و به زودی پس از آنالیز موارد آرای آن نیز به اطلاع هموطنان خواهد رسید.

وی اضافه نمود: اقلام مکشوفه با همکاری وزارت بهداشت و درمان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در حال توزیع است و سازمان تعزیرات حکومتی نیز بر نحوه صحیح این توزیع نظارت دارد.

اسفنانی در پاسخ به اینکه با توجه به عدم کشف داروی درمانی کرونا ویروس و تبلیغ فروش آن در فضا های مجازی و حقیقی توسط سودجویان و فریب شهروندان، گفت: اگر فردی در این باره اقدامی کند که در حوزه پزشکی باشد، طبق قانون پیش بینی شده تعزیرات با متخلفان این حوزه برخورد قاطع و قانونی خواهد شد و در صورتی که اقدامات سودجویان در حوزه کلاهبرداری باشد، قوه قضاییه به موضوع ورود خواهد نمود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران خطاب به احتکار کنندگان، گفت: ابتدا به این افراد برادرانه توصیه می کنم که با کالا های سلامت محور که با جان مردم سر و کار دارند، اقدامات مجرمانه نکنند، در غیر این صورت با مشاهده کوچکترین تخلف در این حوزه با احتکار کنندگان برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1032

به "تشکیل پرونده برای احتکار کنندگان ماسک، برخورد تعزیرات با تبلیغ کنندگان داروی جعلی کرونا ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل پرونده برای احتکار کنندگان ماسک، برخورد تعزیرات با تبلیغ کنندگان داروی جعلی کرونا ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید